Pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej

Czytaj dalej
Fot. UM
Karolina Rokitnicka

Pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej

Karolina Rokitnicka

10 kwietnia w Kowalewie Pomorskim zostanie odsłonięty pomnik poświęcony osobom, które zginęły w katastrofie samolotu rządowego.

Inicjatywy podjął się Komitet Upamiętniający Katastrofę Smoleńską. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawują: poseł Jan Ardanowski, burmistrz Andrzej Grabowski, starosta Andrzej Okruciński. Jest ono finansowane ze zbiórki publicznej. - Zwróciliśmy się do lokalnych firm i działaczy o wsparcie tej społecznej akcji. Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę. Lista darczyńców znajdzie swoje miejsce nie tylko w pamięci potomnych, ale również na kartach księgi pamiątkowej. Do akcji włączyły się parafie organizując kwesty przed kościołami. Wierzę, że społeczeństwo popiera akcję Komitetu oddania hołdu 96 Polakom, naszym rodakom lecącym do Katynia oddać hołd pomordowanym 70 lat temu przez Sowietów. Pragniemy, aby Kamień- Pomnik był symbolem mostu łączącego ponad podziałami nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale wszystkie pokolenia. Dlatego tak ważne jest, aby środki pochodziły od społeczeństwa a nie z budżetu gminy - mówi burmistrz Andrzej Grabowski-

Prace związane z budową pomnika już ruszyły. Na plac przed domem kultury wjechały maszyny, by zrobić podbudowę, dojścia i ustawić kamień na którym zawiśnie tablica pamiątkowa. Jej odsłonięcie planowane jest na 10 kwietnia. Poprzedzi je msza o godz. 12 w kościele w Kowalewie.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym oraz przygotowywaniem relacji czy przeprowadzaniem interwencji w sprawach ważnych dla Czytelników. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura oraz politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie niezgłębione, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, podczas których przygotowuję informacje o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się tworzyć informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.