azda

Pomóżmy Emilce w walce o życie. Dziewczynka ma guza mózgu

Emilkę czeka operacja w Austrii. Udało się zebrać na nią ponad 300 tys. zł. Całe leczenie dziewczynki będzie jednak dużo droższe Fot. Archiwum rodziny Emilkę czeka operacja w Austrii. Udało się zebrać na nią ponad 300 tys. zł. Całe leczenie dziewczynki będzie jednak dużo droższe
azda

Leczenie dziewczynki ma kosztować ok. 900 tys. zł. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać już ok. 300 tys. zł

Emilka Walendziak ma pięć lat. Gdy się urodziła, była zdrową dziewczynką, rozwijała się prawidłowo. Była żywa, ruchliwa, uśmiechnięta.

- Nigdy by nam do głowy nie przyszło, że w jednej chwili zawali się nam świat - opowiada mama Emilki. - Pewnej niedzieli, jak zawsze, mieliśmy wstać rano i iść całą rodziną do kościoła. Emilka zbudziła się pierwsza i krzyknęła: „Mamo”. Poszłam do jej pokoju i spytałam, czy dać jej pić, a ona nawet nie zareagowała. Jej oczka patrzyły w jedno miejsce, nie odzywała się. Wezwaliśmy pogotowie.

Dziewczynka trafiła do białostockiego DSK. Okazało się, że ma guza mózgu. Lekarze zaczęli walkę o życie dziecka.

Emilka przeszła operację, chemioterapię, kolejną operację. Rodzinie wydawało się, że już pokonali chorobę. Jednak nie. Lekarze w kraju załamali ręce. Szansę dziewczynce dali lekarze z Austrii. Niestety, walka o zdrowie Emilki kosztuje.

Sama operacja w Austrii to koszt ok. 300 tys. zł. Na szczęście nie zawiedli ludzie dobrej woli. W Bielsku odbył się koncert charytatywny na rzecz dziewczynki. Na Facebooku zorganizowano licytację rzeczy i usług wystawianych przez firmy i osoby prywatne. A na stronie siepomaga.pl/walka-emilki zaczęła się zbiórka pieniędzy na operację. Udało się już zebrać ponad 300 tys. zł.

- Chcielibyśmy serdecznie podziękować kademu, kto dołożył swoją cegiełkę do zbiórki - mówią pełni nadziei rodzice.

Emilka będzie mogła wyjechać na operację. Ale to nie koniec jej leczenia. Dlatego zbiórka ciągle trwa. Na rzecz Emilki w piątek 29 marca o godz. 18 w Kreatywnym Centrum Kultury w Bielsku Podlaskim (ul. Studziwodzka) odbędzie się kolejny koncert charytatywny.

Leczenie Emilki można też wesprzeć wpłacając pieniądze na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” nr 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 tytułem: „2153 pomoc dla Emilki Walendziak”. Można też na ten cel przekazać 1 proc. podatku. KRS 0000382243, cel szczegółowy: 2153 pomoc dla Emilki Walendziak.

azda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.