Piotr Polechoński

Powstanie katalog osób rozpracowywanych przez Służbę Bezpieczeństwa

Czwartkowe spotkanie służyło m.in. temu, aby dawni opozycjoniści zapoznali się z ideą powstania katalogu osób rozpracowywanych i wyrazili zgodę na zamieszczenie Fot. Radek Koleśnik Czwartkowe spotkanie służyło m.in. temu, aby dawni opozycjoniści zapoznali się z ideą powstania katalogu osób rozpracowywanych i wyrazili zgodę na zamieszczenie w nim swoich nazwisk
Piotr Polechoński

Katalog osób rozpracowywanych przez Służbę Bezpieczeństwa przygotowuje regionalny IPN. W czwartek spotkali się w tej sprawie pracownicy IPN z osobami represjonowanymi w PRL.

Spotkanie odbyło się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, a zorganizował je szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Jego głównym celem było przybliżenie idei funkcjonowania katalogu osób rozpracowywanych, nad którym od wielu lat pracują pracownicy regionalnego IPN.

Dlaczego taki katalog istnieje i jest ciągle aktualizowany?

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.