Poznań: Ruszyła zbiórka na pomnik Bohdana Smolenia

Czytaj dalej
Sebastian Gabryel

Poznań: Ruszyła zbiórka na pomnik Bohdana Smolenia

Sebastian Gabryel

Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu zaprasza do udziału w publicznej zbiórce „Smoleń Wiecznie Żywy”. Celem akcji jest zebranie funduszy na wzniesienie w Poznaniu pomnika upamiętniającego Bohdana Smolenia – słynnego artystę satyryka i kabareciarza, jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy wielkopolskiej kultury.

Krzysztof Deszczyński, będący prezesem Stowarzyszenia Zostań Gwiazdą Kabaretu, ale również bliski współpracownik oraz przyjaciel artysty, podkreśla, że projekt pomnika, który miałby uhonorować jednego z członków kultowego Kabaretu Tey jest już gotowy.

Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu zaprasza do udziału w publicznej zbiórce „Smoleń Wiecznie Żywy”. Celem akcji jest zebranie funduszy na wzniesienie
Andrzej Szozda Nie ma wątpliwości, że Bohdan Smoleń był jednym z najważniejszych symboli stolicy Wielkopolski. W 2007 roku założył Fundację Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku pod Mosiną. Zmarł po długiej chorobie 15 grudnia 2016 roku.

– Wspólnie z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu zorganizowaliśmy konkurs na projekt pomnika. Wygrał Piotr Socha. Projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komisje Polityki Przestrzennej oraz Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania – mówi Deszczyński.

Najprawdopodobniej pomnik Bohdana Smolenia będzie znajdować się na skwerze pomiędzy ulicą Rybaki a Strzałową, nieopodal Charlie Monroe Kina Malta.

Nie ma wątpliwości, że Bohdan Smoleń był jednym z najważniejszych symboli stolicy Wielkopolski. W 2007 roku założył Fundację Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku pod Mosiną. Zmarł po długiej chorobie 15 grudnia 2016 roku.

Pieniądze na budowę pomnika można wpłacać na specjalne konto Stowarzyszenia Zostań Gwiazdą Kabaretu: 85 1090 1346 0000 0001 0456 0212 z dopiskiem „POMNIK SMOLEŃ WIECZNIE ŻYWY”.

Sebastian Gabryel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.