Agata Sawczenko

Pracownicy: Odwołać dyrektorkę! Dyrektorka: Chcę rozmowy i konkretnych zarzutów

Magdalena Borkowska jest dyrektorem Białostockiego Centrum Onkologii od roku. Wcześniej m.in. szefowała podlaskiemu oddziałowi Narodowgeo Funduszu Z Fot. Wojciech Wojtkielewicz Magdalena Borkowska jest dyrektorem Białostockiego Centrum Onkologii od roku. Wcześniej m.in. szefowała podlaskiemu oddziałowi Narodowgeo Funduszu Zdrowia
Agata Sawczenko

Protestowali, gdy została mianowana na dyrektora. Protestują i teraz, bo nie podoba im się jej sposób zarządzania szpitalem. Konflikt na linii Magdalena Borkowska - pracownicy Białostockiego Centrum Onkologii trwa. Tyle tylko, że w tym konflikcie anonimowa nie jest tylko dyrektorka. Pracownicy pod pismami, które ślą do zarządu województwa - nie podpisują się.

Zgłoszę sprawę do prokuratury. Te anonimy godzą w moje dobre imię- zapowiada Magdalena Borkowska, dyrektorka Białostockiego Centrum Onkologii. Stanowisko objęła rok temu, na początku sierpnia ubiegłego roku.

Lista zarzutów wobec nowej szefowej jest długa. Pracownicy od dawna ślą w tej sprawie pisma do Bogdana Dyjuka, członka zarządu województwa podlaskiego, który odpowiada za służbę zdrowia. Domagają się odwołania dyrektorki. Pod żadnym z pism nie ma ani jednego nazwiska. Tylko podpis: zdesperowani pracownicy.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.