Czesław Wachnik

Pracownicy zakładu komunalnego już rozpoczęli sprzątanie Zielonej Góry

Czesław Wachnik

Z czterech miejsc, gdzie znajdowały się śmieci, a które podaliśmy w sobotnio - niedzielnym ,,Tygodniku Zielonogórskim” trzy należały do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Zielonej Górze

Z czterech miejsc, gdzie znajdowały się śmieci, a które podaliśmy w sobotnio - niedzielnym ,,Tygodniku Zielonogórskim” trzy należały do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Zielonej Górze, a jeden do wspólnoty garażowej. Poinformował nas o tym wczoraj Grzegorz Nowiński. I tak przy ulicy Moniuszki kompleksowy porządek ma być zrobiony dzisiaj. Liście zostaną wygrabione, przycięte zostaną odrosty na drzewach, przycięte też krzewy. W przypadku obrzeża parku, między ulicami Jaskółczą a Ogrodową, okazało się, że teren należy do wspólnoty garażowej.

- To wspólnota ma zrobić porządek. My poinformowaliśmy o zalegających śmieciach straż miejską, która może brudasów ukarać mandatem. Terenów wspólnot czy spółdzielni nie bedziemy przecież sprzątać - dodał Grzegorz Nowiński.

W przypadku konteneru przy Okulickiego, to tam ekipa ma się udać jutro. I posprzątać. Natomiast, o ile chodzi o zalegające stare meble przy Kołłątaja, to te mają być usunięte do końca tygodnia. Trzeba bowiem zorganizować transport.

Przypomnijmy, że czekamy na sygnały Czytelników. Jeśli Państwo widzicie śmieci, zalegające butelki, papiery i wszystko, co powinno się znaleźć na wysypisku, to prosimy nas o tym powiadomić. Czekamy na Wasze głosy pod numerem telefonu: 68 324 88 29. My natomiast powiadomimy o tym zakład komunalny. Uzyskaliśmy zobowiązanie ZGKiM, że w każdym przypadku sygnały Czytelników zostaną przez ekipę zakładu sprawdzone. I jeśli śmieci będą znajdowały się na terenie komunalnym, to zostaną usunięte. W zależności od wielkości, w ciągu dnia lub kilku dni. Dzięki temu miasto stanie się czystsze.

18 kwietnia odebraliśmy tylko jeden sygnał

Mieszkaniec Starego Kisielina poinformował nas, że między nowo wybudowanym marketem Dino a dworcem kolejowym Stary Kisielin, znajduje sie rów melioracyjny. Niestety został on niemal zasypany różnego rodzaju śmieciami, butelkami i trawą. Dlatego woda przelewa się wręcz na ulicę.

Przypomnijmy, że dziś rozpoczyna się akcja ,,Sprzątanie świata”.

W Zielonej Górze od wielu lat jest ona prowadzona dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Teraz potrwa do końca tygodnia. Chęć uczestniczenia w akcji już zgłosiło około 1.800 osób z różnych szkół, od podstawówek po szkoły ponadgimnazjalne. Ale nie tylko uczniów, do sprzątania zgłosiło się wiele grup nieformalnych.

Wszystkim chętnym zostanie przydzielony określony teren do sprzątania, rękawiczki i worki. Później zapełnione śmieciami worki zostana odebrane przez ekipy zakladu komunalnego. Dyrektor ZGKiM Wojciech Janka przypomina, że sprzątane będę jedynie tereny miejskie. - To doskonała akcja. Liczymy, że w ciągu kilku dni miasto stanie się czyste i piękniejsze - dodał.

Czekamy na sygnały Czytelników. Zauważyłeś śmieci, porzucone butelki, papiery, zadzwoń. My z kolei poinformujemy o tym zakład komunalny.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.