Prawdziwi mężczyźni. Felieton Grzegorza Żochowskjego

Czytaj dalej
Grzegorz Żochowski

Prawdziwi mężczyźni. Felieton Grzegorza Żochowskjego

Grzegorz Żochowski

Z pewnej błyskotliwej kreskówki, która nadawana jest przez komercyjną stację nieobecną w podstawowym pakiecie kanałów telewizyjnych, z jednego z odcinków dowiadujemy się, jaki powinien być prawdziwy mężczyzna.

Jest to wiedza o tyle wartościowa, że wyczuwam zasadniczy brak innych źródeł oraz sporą rozbieżność w opiniach głównych zainteresowanych. Według stworka o imieniu Gumball „mężczyzna je mięso palcami, mężczyzna drapie się w miejscach publicznych dokładnie po tym po czym chce i wcale się nie wstydzi, mężczyzna pije mleko prosto z kartonu, a jak trochę wyleje na podłogę, to wyciera skarpetką”. W ciągu kilku minut pada też parę innych, wartych zanotowania i przekontemplowania stwierdzeń.

Pewnego razu zaobserwowałem w autobusie, że młodzież na pożegnanie delikatnie się przytula, każdy z każdym, również chłopaki z chłopakami i skonstatowałem, że nastolatki niekoniecznie oglądają pouczające bajki i stereotypowa, szorstka męskość może być w odwrocie. Poniekąd potwierdziła owo spostrzeżenie znajoma.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Żochowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.