Prezenty na komunię. Najpopularniejsza elektronika!

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala -Azarko Pol
Małgorzata Wąsacz

Prezenty na komunię. Najpopularniejsza elektronika!

Małgorzata Wąsacz

Gogle wirtualnej rzeczywistości, elektroniczna deskorolka, smartwatch - to tegoroczne nowości.

Maciej z Bydgoszczy 21 maja przystąpi do komunii. Pierwszy prezent już dostał. - Jego matka chrzestna, a moja siostra, mieszka za granicą. Kupiła Maciejowi rower, by już wiosną mógł z niego skorzystać. Syn się bardzo ucieszył. Moi rodzice chcą mu na komunię kupić na raty dobry komputer. Pozostali goście najprawdopodobniej sprezentują synowi pieniądze. Z żoną już ustaliliśmy, że większą kwotę dołożymy do letniego obozu, na który pojedzie Maciej. Natomiast 300-400 zł dostanie zaraz po komunii, by mógł sobie kupić wymarzone prezenty. Już upatrzył sobie grę komputerową i zestaw lego. Na szczęście, w jego klasie dzieci nie licytują się na prezenty komunijne. Przyjaciel tylko powiedział mu, że na pewno dostanie konsolę PS4 i pieniądze. Maciej ostatnio mnie jednak zapytał: - Wiesz tato, co jest najważniejszym prezentem komunijnym? Nie wiedziałem, co odpowiedzieć. Po chwili syn dodał, że sama komunia i fakt, że będzie mógł przyjąć Pana Jezusa do swojego serca - opowiada pan Andrzej, tata Macieja.

W sklepach ruch już od połowy kwietnia

Pierwsze komunie w regionie już za kilka dni, więc szał zakupów prezentów już trwa.

Podobnie jak w poprzednich latach, najpopularniejsza jest elektronika - przede wszystkim smartfony, laptopy i tablety. - Podarunek, który może służyć zabawie, ale też pomóc w nauce i rozwijać pasję dziecka, zawsze będzie dobrym pomysłem. Dotyczy to szczególnie sprzętu elektronicznego, z którym dzieci szybko i łatwo się oswajają - mówi Ireneusz Zygmunt, dyrektor Działu Zakupu w sieci MediaMarkt.

Także w sieci Media Expert w okresie komunii od lat świetnie sprzedają się tablety, laptopy i smartfony. - Już od połowy kwietnia obserwujemy wzmożony popyt na nie. Rośnie również zainteresowanie konsolami do gier oraz urządzeniami, które uatrakcyjniają wirtualną rozrywkę, takimi jak pady, kierownice czy joysticki i wolanty. Świetnie się sprzedają urządzenia marki Apple, co się zresztą wpisuje w ogólny, optymistyczny dla tej marki trend na polskim rynku - zaznacza Michał Mystkowski, rzecznik Media Expert.

O tym, że smartfony, tablety, konsole czy komputery to już stała lista prezentów komunijnych, wspomina także Maria Piechocka z biura prasowego Orange w Warszawie. - O ile jesteśmy przyzwyczajeni do zakupu smartfona czy tabletu razem z ofertami operatorów, to zakup konsoli czy laptopa jest czymś nowym. W naszych salonach do planu abonamentowego za niewielką opłatą wstępną i comiesięczną opłatą, po bardzo atrakcyjnych cenach, można dokupić konsolę Xbox czy komputery dla graczy - mówi Maria Piechocka.

Najpopularniejsze prezenty komunijne w tym roku:

Elektronika cieszy się też powodzeniem w Tesco. - Klienci chętnie sięgają po laptopy, telefony komórkowe i drobną elektronikę. Duże wzięcie ma także sprzęt sportowy, zwłaszcza rowery. Na klientów wybierających sportowe prezenty czeka miła niespodzianka. Każdy rower kupiony w Tesco jest dodatkowo wyposażony w darmowe ubezpieczenie od kradzieży - mówi Jakub Jaremko z biura prasowego Tesco Polska.

Tradycyjnie wśród prezentów komunijnych pojawiają się nowości. W tym roku to gogle wirtualnej rzeczywistości Play-station VR, które wprowadzają granie na nowy poziom. Są też elektroniczne deskorolki i okulary do smartfonów umożliwiające oglądanie filmów z widokiem 360 stopni.

Biblia na liście prezentów

Wśród prezentów komunijnych wymieniane są również Biblia oraz medalik z łańcuszkiem. - Dużą popularnością cieszą się także włoskie posrebrzane obrazki przedstawiające chłopców i dziewczynki trzymające hostię. Wiele osób kupuje też figurki dziecka przyjmującego komunię oraz okolicznościowy album na zdjęcia z uroczystości - mówi Karina Chmielewska, właścicielka sklepu z dewocjonaliami Anioł w Bydgoszczy.

Małgorzata Wąsacz

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

świąteczna obniżka o 50%

Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej na pół roku!

100,00 200,00

Wyjątkowa świąteczna okazja! Tylko do 30 grudnia prenumerata cyfrowa na pół roku kosztuje aż o połowę mniej. Skorzystaj i ciesz się pełnym dostępem!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.