Marek Nienartowicz

Prezes nie przyjechał, opozycja się odnalazła, a posłanka komitet zakłada [KRONIKA TORUŃSKA]

A podczas Festiwalu pod Gwiazdami wystąpiła w Toruniu śpiewająca aktorka Julia Pietrucha Fot. Pawel F. Matysiak A podczas Festiwalu pod Gwiazdami wystąpiła w Toruniu śpiewająca aktorka Julia Pietrucha
Marek Nienartowicz

Czyżby największy bodaj cynik w polskiej polityce, czyli prezes Kurski od telewizji - za przeproszeniem - publicznej, obawiał się Torunia? W każdym razie dwa tygodnie temu nie pojawił się na Motoarenie na wakacyjnym koncercie Dwójki.

A w ostatnią niedzielę pląsał pod sceną podczas identycznej imprezy w Łomży. Bądźmy do bólu szczerzy - gdzie Toruń, a gdzie Łomża! No dobra, piwo tam niezłe produkują. I mogła się Łomża prezesowi spodobać, bo w niedawnych wyborach do eurosejmu PiS dostał ponad 54 procent głosów, a Koalicja Europejska o 22 procent mniej. W Toruniu - na odwrót.

A może prezes Kurski nie dotarł tutaj ze strachu przed sąsiedztwem Motoareny? Czyli ojca Rydzyka, który jedno ze swych dzieł stworzył po drugiej stronie Szosy Bydgoskiej. Bo akurat w ten weekend, na koniec którego bawiono się na Motoarenie, słynny zakonnik grzmiał, że „wzorce złe, rozwód za rozwodem, partner za partnerem. Geje i wszyscy inni, LGBT, coś obrzydliwego. Puszczają to w TVP. Jaka to dobra zmiana?”. Proszę - tak się prezes stara, a tu taka krytyka.

No i jest podpadnięty prezes w Toruniu oczywiście po tym, jak kilka lat temu za pięć dwunasta przeniósł imprezę sylwestrową do Zakopanego. A jeszcze kilka miesięcy temu okazało się, że tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, organizowany przez wspomnianą telewizję, trafi do Gliwic. Powodów do obaw więc nie brakuje.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Nienartowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.