Prezydenci miast w woj. śląskim nam obiecali [SPRAWDŹ OBIETNICE WYBORCZE] Wierzycie?

Czytaj dalej
Aldona Minorczyk-Cichy

Prezydenci miast w woj. śląskim nam obiecali [SPRAWDŹ OBIETNICE WYBORCZE] Wierzycie?

Aldona Minorczyk-Cichy

Wybory 2014 za nami. W kampanii wyborczej nie obiecano chyba tylko gruszek na wierzbie. Gdyby politycy, w tym samorządowi, spełniali wszystkie obietnice, to żylibyśmy jak w raju. Przypominamy, co obiecali prezydenci dużych miast.

Wszyscy pamiętamy 100 mln starych złotych, obiecywane przez Lecha Wałęsę, milion miejsc pracy KLD, czy 3 miliony mieszkań Prawa i Sprawiedliwości. "Nikt ci tyle nie obieca, co polityk przed wyborami" - ta już niemal mądrość ludowa sprawdziła się także przed ostatnimi wyborami samorządowymi.

Tym razem chcemy jednak przypilnować i rozliczyć prezydentów rządzących największymi miastami w województwie śląskim. Obietnice, jakie tym razem złożyli mieszkańcom, utrwalamy i za cztery lata powiemy "sprawdzam".

ZOBACZ KONIECZNIE:
OSTATECZNE WYNIKI WYBORÓW 2014 W WOJ. ŚLĄSKIM

Jakie były tegoroczne obietnice samorządowców? Jak jeden mąż prezydenci obiecali nam poprawę komunikacji publicznej, remonty dróg i chodników, usprawnienie poruszania się po miastach.

Często padały obietnice związane z mieszkaniami komunalnymi. Ich remontami, modernizacją, a w przypadku Katowic, także budową nowych.

Najbardziej szczegółowo o swoich planach napisał w programie wyborczym nowy prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Jednym z głównych punktów była... czystość. Niestety, to miasto wymaga generalnych porządków - na tle innych w województwie od dawna prezentowało się fatalnie. Jak widać, zauważyli to też sosnowiczanie.

Piotr Kuczera z Rybnika jako jedyny skupił się na promowaniu i wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości.

W niemal wszystkich programach pojawiały się też ścieżki rowerowe. Zaś na kulturze skupił się Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

Pewien ukraiński politolog sprawdził wiarygodność politycznych obietnic. Okazało się, że u naszych wschodnich sąsiadów realizowana jest mniej więcej co trzecia obietnica. Czy u nas jest lepiej? Sprawdzimy to za cztery lata. Państwo również mogą to zrobić i stosownie do wyników podziękować samorządowcom przy urnach wyborczych.


*Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
*Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
*Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

Aldona Minorczyk-Cichy

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.