Maciej Czerniak

Problem ze śmieciami w bydgoskim Opławcu. Kłopoty zgłasza też mieszkaniec Bielaw

Zdaniem Michała Sztybla wprowadzenie możliwości odbioru śmieci z pojemników, jak i z pojemników plastikowych wiązałoby się z nowymi problemami Fot. Nadesłane/ProNatura Zdaniem Michała Sztybla wprowadzenie możliwości odbioru śmieci z pojemników, jak i z pojemników plastikowych wiązałoby się z nowymi problemami
Maciej Czerniak

Wiceprezydent Bydgoszczy sugeruje, że być może potrzeba zmian w uchwale, która reguluje warunki odbioru odpadów na terenie miasta. Wracamy do śmieciowego problemu w Opławcu. Osobny problem z kolei zgłosił mieszkaniec z ulicy Powstańców Śląskich.

Kiedy opisaliśmy problem pana Wiesława, mieszkańca Opławca związany z odbiorem odpadów sprzed posesji na tym osiedlu, z interpelacja w tej sprawie wystąpił radny miasta Jarosław Wenderlich.

- Dlaczego uczciwie i skrupulatnie segregujący śmieci mieszkaniec jest karany za dbałość o środowisko? - pytał radny.

Przypomnijmy, że nasz Czytelnik nie chcąc, by, m.in. dziki podchodzące blisko jego posesji rozrywały worki foliowe ze śmieciami, zainwestował około 1 tys. zł w pojemniki plastikowe. Wtedy okazało się, że odpady nie mogą być zabierane przez firmę zajmującą się wywózką. Mieszkaniec interweniował w Urzędzie Miasta za pośrednictwem portalu czystabydgoszcz.pl: - Po dłuższej korespondencji otrzymałem odpowiedź, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy nr XI/140/15, że odpady zostaną odebrane wyłącznie kiedy będą w workach. Jak rozumiem w workach wyrzuconych na hałdę, lecz nie mogą być w workach w pojemnikach.

- Zgodnie z prawem stanowionym na terenie Miasta Bydgoszcz właściciele budynków jednorodzinnych podlegają obowiązkowi zbierania odpadów w systemie selektywnym workowym - mówił tłumaczył Piotr Tokarski, rzecznik prasowy firmy Remondis, która wspólnie z ProNaturą zajmuje się odbiorem odpadów. - System pojemnikowy zatwierdzony został jedynie dla nieruchomości wielorodzinnych oraz niezamieszkałych.

Dlaczego Remondis nie chce odbierać odpadów w pojemnikach od Czytelnika? Poniżej stanowisko rzecznika firmy.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.