Proboszczowie z zarzutami w sprawie pożaru katedry

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

Proboszczowie z zarzutami w sprawie pożaru katedry

Jarosław Miłkowski

Prokuratura postawiła zarzuty ks. Zbigniewowi Samociakowi, byłemu proboszczowi i ks. Zbigniewowi Kobu¬sowi, obecnemu zarządcy świątyni.

Obaj duchowni nie przyznają się do winy. Nie chcą komentować zarzutów. W rozmowie z GL zgodzili się jednak, by ich imiona i nazwiska podać w pełnym brzmieniu.

- Przecież i tak mnie ludzie znają – mówił nam wczoraj ks. Zbigniew Kobus. Prawie siedem lat temu, w wakacje 2012 r., przejął probostwo od ks. Zbigniewa Samociaka, który dziś jest proboszczem w Krośnie Odrzańskim. Dziś obaj maję te same zarzuty prokuratorskie. Różnią się one jedynie datami.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.