Procedury na drodze do czystego powietrza

Czytaj dalej
Fot. Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa
Bogna Skarul

Procedury na drodze do czystego powietrza

Bogna Skarul

Do tej pory Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie podpisał porozumienia jedynie z 15 na 113 gmin naszego województwa dotyczącymi programu Czyste Powietrze.

W tym gronie jest między innymi Bierzwnik, Chociwel, Golczewo, Goleniów, Kamień Pomorski, Marianowo, Międzyzdroje, Stara Dąbrowa, Sławno, Postomino.

To dla mieszkańców oznacza, że mogą składać wnioski o dofinansowanie lub o pożyczkę w ramach programu w swoich miejscowościach, a nie w WFOŚiGW w Szczecinie. Do tej pory mieszkańcy naszego województwa złożyli ponad 1900 wniosków, z czego pozytywną opinię otrzymało 1640 projektów. W sumie dofinansowanie wyniosło ponad 45 milionów złotych.

Celem programu jest eliminacja zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery i poprawa efektywności energetycznej budynków między innymi poprzez wymianę źródła ciepła na ekologiczne, a także wprowadzenie kompleksowej termomodernizacji domu jednorodzinnego, w tym docieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi na energooszczędne, montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej czy instalacji odnawialnych źródeł energii. Beneficjenci – w zależności od dochodu na członka rodziny - mogą otrzymać nawet do 90 proc. bezzwrotnej dotacji. Program jest prowadzony w całym kraju i do 2029 roku planuje się przeznaczyć na jego realizację ponad 103 miliardy złotych.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.