Proces nożownika spod Skierniewic zaczął się za zamkniętymi drzwiami w Sądzie Okręgowym w Łodzi

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
Wiesław Pierzchała

Proces nożownika spod Skierniewic zaczął się za zamkniętymi drzwiami w Sądzie Okręgowym w Łodzi

Wiesław Pierzchała

Proces 39-letniego Michała K. spod Skierniewic zaczął się w czwartek 12 sierpnia w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Prokuratura zarzuciła mu, że chciał zabić swego brata Piotra K., który trafił do szpitala, gdzie lekarze uratowali mu życie. Los sprawił, że cztery miesiące potem zginął w wypadku drogowym.

Broniąca oskarżonego adwokat Agnieszka Wyrwas wystąpiła z wnioskiem, aby rozprawa dla dobra rodziny Michała K. odbyła się za zamkniętymi drzwiami. Sędziowie Agnieszka Boczek i Piotr Wzorek zgodzili się z jej argumentami i dziennikarze musieli opuścić salę rozpraw.

Ruszył na brata z dwoma nożami

Do dramatycznych wydarzeń doszło 4 marca 2020 roku. Według prokuratury, podczas awantury domowej Michał K. będąc pod wpływem alkoholu chwycił za dwa noże i zadał bratu kilka ciosów: w twarz, brzuch i udo. Piotr K. został ciężko ranny i trafił do szpitala. Śledczy podkreślają, że „doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby zagrażającej życiu”.

Chciał brata tylko postraszyć

Sprawca wprawdzie uciekł nie udzieliwszy bratu pomocy, jednak wkrótce został zatrzymany przez policjantów. Podczas przesłuchania Michał K. przyznał się, że zaatakował brata dwoma nożami, niemniej zaznaczył, że nie chciał go zabić, a jedynie postraszyć. Jednak w trakcie innego przesłuchania 39-latek oznajmił, że chwycił za noże i postanowił, że zabije brata i w rezultacie „stało się to co się stało”.

Pozostało jeszcze 2% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wiesław Pierzchała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.