Prokuratura ujawniła zarzuty wobec burmistrza

Czytaj dalej
Krzysztof Bednarek

Prokuratura ujawniła zarzuty wobec burmistrza

Krzysztof Bednarek

Wczoraj funkcjonariusze CBA znowu byli w Drawsku. Prześwietlali MKS Drawa

Po 10 dniach od zawieszenia w obowiązkach służbowych burmistrza Zbigniewa Ptaka Prokuratura Okrę-gowa w Szczecinie ujawniła w końcu zarzuty postawione włodarzowi Drawska Pomorskiego.

- Prokurator przedstawił burmistrzowi Drawska zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień, m. in. z artykułu 231 paragraf 2 kodeksu karnego - powiedziała nam Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy szczecińskiej prokuratury.

Zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej - o tym mówi art. 231 par. 2 - zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

- Prokurator skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum wniosek o zastosowanie wobec burmistrza Drawska Pomorskiego aresztu tymczasowego. Wniosek ten nie został przez sąd uwzględniony. Nie jest to decyzja prawomocna - powiedziała Biranowska-Sochalska.

Prokuratura złożyła zażalenie, które sąd rozpatrzy 10 sierpnia. Na razie wobec podejrzanego burmistrza Ptaka zastosowano inne środki zapobiegawcze: zawieszenie w czynnościach służbowych i dozór policji. Z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie udziela bardziej szczegółowych informacji dotyczących składanych wy- jaśnień czy też dokładnej treści zarzutów.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie od kilku miesięcy nadzoruje śledztwo związane z nieprawidłowościami przy dostawie biomasy do Elektrowni Szczecin S.A. W tej aferze korupcyjnej zarzuty usłyszały już 33 osoby. Producentem biomasy był Walerian F., biz-nesmen z Drawska Pomorskiego, który od lutego przebywa w tymczasowym areszcie. Jednym z badanych wątków są nieprawidłowości w Urzędzie Miejskim w Drawsku. M. in. chodzi o umorzenie przez burmistrza podatków biznesmenowi. Na polecenie prokuratora 13 lipca funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali przeszukania na terenie Urzędu Miejskiego i zabezpieczyli dokumentację. Wczoraj funcjonariusze CBA ponownie byli w Drawsku - tym razem w siedzibie klubu piłkarskiego Drawa. Przypomnijmy, że Walerian F. był sponsorem Drawy, a gmina udzielała klubowi dotacji.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.