Protest nauczycieli trwa. W VIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu nie będą sprawdzać próbnych matur

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Cezary Hurysz

Protest nauczycieli trwa. W VIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu nie będą sprawdzać próbnych matur

Cezary Hurysz

Do ogólnopolskiego protestu pracowników oświaty dołączają nauczyciele VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Grono pedagogiczne LO postanowiło, że nie będzie sprawdzać napisanych przez uczniów próbnych matur.

Nauczyciele VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wydali oświadczenie w związku z ogólnopolską falą protestów pracowników oświaty.

Nauczyciele LO zdecydowali, że nie będą sprawdzać napisanych przez uczniów próbnych matur. Jak piszą w oświadczeniu, poprzez protest chcą wyrazić swój sprzeciw wobec "niskim zarobkom i trudnym warunkom pracy w szkole".

Uważamy, że obecne pensje nie są adekwatne do nakładu pracy, wymaganych od nauczyciela wysokich kwalifikacji i ogromnego zaangażowania w proces szeroko rozumianej edukacji uczniów

- czytamy w oświadczeniu.

Uczniowie na początku egzaminów mają zostać poinformowani, że arkusze nie zostaną poprawione do czasu spełnienia postulatów nauczycieli.

Pracownicy LO, jak wszyscy protestujący nauczyciele, żądają większych podwyżek wynagrodzenia. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało stopniowy wzrost zarobków, jednak nie spełnia to wymagań pracowników oświaty. Pensja nauczycieli od nowego roku wzrosła o 5 proc.

Najnowszy komunikat Głównego Urzędu Statystycznego mówi o tym, że przeciętne wynagrodzenie w kraju wynosi prawie 5 tys. zł. Oznacza to, że dysproporcja między zarobkami nauczycieli, a przeciętnym wynagrodzeniem cały czas rośnie

- argumentują nauczyciele z VIII LO.

Cezary Hurysz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.