Protest policjantów. Zamiast wystawiać mandaty, częściej pouczają

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Sołomacha/Polska Press
Sławomir Draguła

Protest policjantów. Zamiast wystawiać mandaty, częściej pouczają

Sławomir Draguła

Po wcześniejszym oflagowaniu i obanerowaniu komend, stróże prawa zaostrzyli walkę o podwyżki i przywileje. Ich protest ma spowodować, że mniej pieniędzy zasili budżet państwa.

- Postulaty są słuszne i mam nadzieję, że rząd się na nie zgodzi - mówi jeden z opolskich policjantów (chce pozostać anonimowy). - Zarabiamy zbyt mało, jak na pracę, jaką wykonujemy. Każdego dnia narażamy swoje zdrowie i życie, co chwilę dochodzą nam nowe obowiązki, a nie idą za tym dodatkowe pieniądze. Zresztą powiedzmy to głośno, zdecydowana większość Polaków zarabia zbyt mało i powinna walczyć o podwyżki!

Od 1 sierpnia ruszy kolejny etap protestu - tzw. strajk włoski. Funkcjonariusze wręcz drobiazgowo będą wykonywać swoje obowiązki, związkowcy sugerują też, by oddawali honorowo krew i brali za to wolny dzień, a jeśli czują się przepracowani - szli do lekarza.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.