Protest we Włynkówku: nadlatuje świeży odór. Za plecami mieszkańców powstaje fabryka mączki rybnej

Czytaj dalej
Bogumiła Rzeczkowska

Protest we Włynkówku: nadlatuje świeży odór. Za plecami mieszkańców powstaje fabryka mączki rybnej

Bogumiła Rzeczkowska

O powstaniu mączkarni mieszkańcy dowiedzieli się po wydaniu wszelkich pozwoleń. Nie mogli ich zaskarżyć jako sąsiedzi inwestycji. Są jednak gotowi wstrzymać jej budowę.

Niecały kilometr od zabudowań mieszkalnych, półtora kilometra od słupskiego aquaparku, trzy i pół kilometra od amfiteatru Doliny Charlotty powstaje zakład produkcji mączki i oleju z ryb. Niby w szczerym polu, w sąsiedztwie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, lecz jednak blisko domostw.

Mieszkańcy Włynkówka są zaskoczeni, zbulwersowani, a przede wszystkim niedoinformowani. Zorientowali się, o co chodzi, gdy na placu budowy pojawiła się koparka.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogumiła Rzeczkowska

Dziennikarstwo jest moją pasją i sposobem na życie. Od wielu lat relacjonuję procesy sądowe i piszę o sprawach kryminalnych. Zaglądam też do usteckiego ratusza, by sprawdzić, co ważnego dzieje się w moim mieście. Jednak najbardziej lubię podróże w czasie, a moją ulubioną stacyjką jest Powojenna Ustka. Piszę o pierwszych ustczanach, o radosnych wydarzeniach, które tu się rozegrały, ale i o zapomnianych dramatach. Jestem wielbicielką starych fotografii, archiwaliów i oczywiście bibliotek cyfrowych, które przywracają pamięć i pozwalają, by przetrwała w następnych pokoleniach.          

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.