Przeboje w amfiteatrze. Dla dzieci - Oliwki i Olka

Czytaj dalej
Fot. Archiwum GOK
Maria [email protected]

Przeboje w amfiteatrze. Dla dzieci - Oliwki i Olka

Maria [email protected]

Jak pomagać chorym dzieciom? Przecież nie wszystkie zdołamy uratować...Ale grosik do grosika i jest pożytek z charytatywnego koncertu.

To był udany koncert - nie mają wątpliwości organizatorzy. Zabrzmiały na nim m. in. takie utwory jak: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Prywatki”, Moje serce to jest muzyk”, „Kawiarenki”, „Puste plaże Juraty”. Wystąpili m.in. Dariusz Gańcza z Gańcza-Yacht, Marcin Socha z portalu wakacje.pl, dyrektorka Niepublicznego Przedszkola Skrzaty Magdalena Paterek. Na zakończenie wspólnie na scenie pojawili się wszyscy muzycy oraz radny Józef Kołak, Justyna Rząska, szefowa GOK, dziennikarz Radek Osiński, Dariusz Gańcza, Marcin Socha i wspólnie odśpiewali przebój Szczepanika „Goniąc kormo- rany”.

A cel był szczytny - chodziło o zebranie funduszy dla chorych dzieci - Oliwki Stanki o Olka Cybulskiego. Podczas zbiórki publicznej zebrano 2 tys. 671 tys. 74 zł. 2 euro, 30 centów i dwie korony czeskie.

Niedzielny koncert był wyjątkowy z wielu względów. Przede wszystkim inicjatywa zorganizowania przedsięwzięcia wyszła od grupy młodych ludzi muzyków, którzy podjęli się trudu pomocy dwójce chorych dzieci i do swojego pomysłu wciągnęli lokalne instytucje, stowarzyszenia i mieszkańców. I tak: partnerem został Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, który udostępnił charzykowski amfiteatr i zapewnił odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie koncertu; Stowarzyszenie Akolada zapewniło organizatorom koncertu osobowość prawną, a także pomogło zdobyć fundusze na realizację wydarzenia w ramach Programu „Akumulator Społeczny” FIO; młodzież z gminnych świetlic pomogła w przygotowaniu materiałów promocyjnych i scenografii, a także wykonała część z zaplanowanego na niedzielę repertuaru.

A ten przedstawiał się naprawdę ciekawie - uczestnicy imprezy mogli wysłuchać największych przebojów Warsa i Fogga, ale też wielkich hitów z lat trzydziestych i tych trochę późniejszych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.