Piotr Polechoński

Przebudowa Archiwum Państwowego coraz bliżej. Archiwiści będą mieli nową siedzibę. Koszt: 20 mln zł

Tak wygląda wizualizacja nowego budynku (po lewej), który stanie przy starej siedzibie (budynek po prawej) i bedzie z nią połączony  łącznikiem Fot. Archiwum Państwowe w Koszalinie Tak wygląda wizualizacja nowego budynku (po lewej), który stanie przy starej siedzibie (budynek po prawej) i bedzie z nią połączony łącznikiem
Piotr Polechoński

Zupełnie nowy budynek, a w nim nowoczesne sale wystawiennicze i konferencyjne, a przede wszystkim o wiele więcej miejsca do przechowywania 10 kilometrów akt - tak wygląda plan gruntownej rozbudowy Archiwum Państwowego. Do czwartku można złożyć ofertę na wykonanie dokumentacji projektowej. Koszt całej inwestycji: 20 mln zł.

To będzie jedna z ciekawszych inwestycji, która ma zostać w najbliższym czasie zrealizowana w Koszalinie. Obok dotychczasowej siedziby archiwistów ma powstać zupełnie nowy budynek, który przejmie część archiwalnych zadań realizowanych teraz w starej siedzibie. W ostatnim czasie wykonano pierwszy, ważny krok na drodze realizacji tej inwestycji, bo został ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.