Alicja Zboińska

Przed nami wyjątkowo kosztowne święta Bożego Narodzenia

Przed nami wyjątkowo kosztowne święta Bożego Narodzenia Fot. homebook
Alicja Zboińska

Złe wieści dla tych, którzy będą organizować Wigilię oraz przygotowywać świąteczne posiłki. Na żywność wydadzą znacznie więcej niż rok temu.

Wystarczył niespełna rok, by zdrożała większość artykułów spożywczych. I choć według szacunków ekonomistów na zakup świątecznego jedzenia wydamy przynajmniej 5 procent więcej niż przed rokiem, to wiele podstawowych produktów będzie znacznie droższa.

Po raz pierwszy od lat zdrożeją karpie, a wpływ na to mają warunki pogodowe w ostatnich kilku latach. Wigilijny karp rośnie bowiem trzy lata.

Które produkty zdrożały najbardziej? Ile w tym roku będziemy musieli zapłacić za wigilijnego karpia? Ile przeciętna rodzina przeznaczy pieniędzy na organizację świąt? O tym przeczytasz w zamkniętej części artykułu 

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.