Przedstawiciele sportów zimowych w Lillehammer

Czytaj dalej
Fot. Jan Woitas
Adam Szczęśniak

Przedstawiciele sportów zimowych w Lillehammer

Adam Szczęśniak

Już w najbliższy weekend pucharowa rywalizacja w skokach i biegach narciarskich przeniesie się do Lillehammer.

Trener naszych skoczków narciarskich Łukasz Kruczek postanowił, że do Norwegii polecą: Stoch, Żyła, Kubacki, Kot, Murańka, Hula i Ziobro. Dziś wystartują w kwalifikacjach, a w sobotę i niedzielę czekają ich konkursy indywidualne. Po słabym występie w Klingenthal i odwołanych skokach w Kuusamo, w Norwegii będzie okazja na przełamanie się.

W weekend w rywalizacji w Pucharze Świata zobaczymy także Justynę Kowalczyk. Polka wystąpi w biegu łączonym na 15 km (7,5 km techniką klasyczną i 7,5 km techniką dowolną). W niedzielę zaś Polka wystartuje w biegu maratońskim (35 km) we włoskim La Sgambeda (koło Livigno).

Relacje na żywo ze wszystkich konkurencji biegowych na antenie Eurosportu 1. Skoki pokażą Eurosport 1 i TVP 1.

[cs]

[/cs

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.