Anna Folkman

Przemoc w rodzinie. Pomoc specjalistów

Ruszyła kampania przeciwko przemocy wobec kobiet. Biała wstążka to symbol przeciwko tej formie przemocy. Ruszyła kampania przeciwko przemocy wobec kobiet. Biała wstążka to symbol przeciwko tej formie przemocy.
Anna Folkman

Ruszyła VII edycja Kampanii Białej Wstążki w Szczecinie. Tym razem zwraca uwagę na problem przemocy w rodzinie oraz jej destrukcyjne skutki.

Od 25 listopada do 6 grudnia w Punkcie Konsultacyjnym ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie przy al. Papieża Jana Pawła II 42 c w dni powszednie w godzinach od 16 do 19 można skorzystać z porad m.in. psychologów, prawników, terapeutów i policjantów.

Wydarzeniem, które wpisało się już w tradycję Kampanii Białej Wstążki w Szczecinie będzie projekcja filmu dla uczniów szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych w Kinie Pionier 1907. W tym roku będzie to film pt. "Mustang" w reżyserii Deniza Gamze Ergüvena. Po projekcji odbędzie się dyskusja uczniów z ekspertami na temat przeciwdziałania zjawisku przemocy. Pokaz odbędzie się 29 listopada 2016 r. o godzinie 13 w kinie Pionier 1907 przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie.

W czasie Kampanii prowadzone będą dodatkowe dyżury w Punkcie Konsultacyjnym ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie przy al. Papieża Jana Pawła II 42 w Szczecinie. Z porad psychologów, prawników, terapeutów, policjantów i wielu innych specjalistów będzie w dni powszednie w czasie trwania kampanii tj. od 25 listopada do 6 grudnia w godzinach od 16 do 19.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przygotował również plakaty-kalendarze informujące o działaniach w trakcie Kampanii oraz zawierające dane kontaktowe do instytucji, które udzielają pomocy osobom doznającym przemocy, a także pracują z osobami stosującymi przemoc.

Patronat honorowy nad VII edycją Kampanii "Białej Wstążki" objął Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek.

Anna Folkman

Zajmuję się tematyką zdrowotną i społeczną. Bliskie są mi sprawy związane z dziećmi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.