Sławomir Draguła

Przestępczość też robi się dziś międzynarodowa

Opolscy policjanci namierzyli członków gangu m.in. na stacji paliw w Częstochowie. Fot. Policja Opolscy policjanci namierzyli członków gangu m.in. na stacji paliw w Częstochowie.
Sławomir Draguła

Opolscy policjanci rozpracowali szajkę Rumunów okradających tiry w kilku europejskich krajach. Straty szły w miliony euro. Za swoją pracę nasi kryminalni otrzymali podziękowania od francuskiej policji.

Była jedna z kwietniowych nocy 2015 roku, kiedy kierowca samochodu ciężarowego jadącego autostradą A4 ze sprzętem elektronicznym na pace musiał zjechać na przymusową pauzę. Najbliżej był parking przy stacji paliw w okolicy Góry Świętej Anny. Zresztą od jakiegoś czasu obowiązują przepisy, że ciężarówki z wartościowym ładunkiem muszą korzystać z monitorowanych miejsc postojowych. Mężczyzna zaparkował pojazd i położył się na znajdującym się w szoferce łóżku...

Granice w Unii Europejskiej są otwarte, kolejne państwa aspirują, by być we wspólnocie i strefie Schengen, więc i międzynarodowej przestępczości będzie więcej

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.