Przyjeżdżają łatwi rywale

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Adam Muśko

Przyjeżdżają łatwi rywale

Adam Muśko

Centrum Augustów i BAS Białystok w dzisiejszej kolejce zagrają z drużynami z dołu tabeli

Augustowski zespół podejmie beniaminka Lesan Halinów, który plasuje się na przedostatniej pozycji w tabeli.

- Drużyna z Halinowa zajmuje odległe miejsce, ale jak się popatrzy na ich spotkania to owszem przegrywają, ale potrafią wygrać pojedyncze sety - analizuje rywala Wojciech Iwanowicz, grający trener Centrum. - Z zapisu ich spotkań widać, że grają falami. Po bardzo dobrym secie przychodzi zdecydowanie gorszy, gdzie popełniają bardzo dużo błędów. To jest typowe dla debiutantów, bo większość ich zawodników nie grała dużo na poziomie drugiej ligi. Mają dwóch, trzech doświadczonych graczy, a reszta to raczej młodzież.

W poprzedniej kolejce siatkarze Centrum pokonując 3:0 u siebie Huragana Wołomin przerwali serię czterech przegranych.

Siatkarze BAS (od lewej Dawid Wiczkowski i Cezary Stanisławajtys) w swojej hali w tym sezonie nie przegrali.
Wojciech Wojtkielewicz

- Jeżeli zagramy na tym samym poziomie jak z Huraganem to nie powinniśmy mieć problemu z wygraną - twierdzi Iwanowicz. - Na treningach wygląda to już zdecydowanie lepiej niż poprzednio, także jestem dobrej myśli.

Mecz w sali przy ul. Konopnickiej o godzinie 18.

Teoretycznie jeszcze łatwiejszego rywala w tej kolejce mają siatkarze białostockiego BAS. O godzinie 17 w sali Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Wołodyjowskiego rozpocznie się ich spotkanie z ostatnią drużyną w tabeli UKS Biała Podlaska, która ma na koncie tylko punkt.

Białostocki zespół po serii czterech wygranych w ostatniej kolejce uległ 0:3 na wyjeździe AZS Olsztyn.


- W sumie zagraliśmy słabiej trzy ostatnie mecze i po porażce w Olsztynie przeprowadziliśmy z drużyną poważną rozmowę - mówi Eugeniusz Iwaniuk, drugi trener BAS. - Przypomnieliśmy zawodnikom, że gramy o czołówkę tabeli i takie spadki formy nie powinny mieć miejsca. Mecz środowy to dobry moment, aby wrócić na właściwe tory. Jeżeli chodzi o rywala to wiemy, że bardzo dobrze broni w polu, ale my mamy swoje atuty i postaramy się je wykorzystać.

Program 8. kolejki

BAS Białystok - UKS Biała Podlaska(godz. 17), Centrum Augustów - Lesan Halinów (godz. 18), Huragan Wołomin - Legia Warszawa, Metro Warszawa - Czołg Uniwersytet Warszawski, Huragan Międzyrzec Podlaski - Energa Ostrołęka, Wola Warszawa - AZS Olsztyn.

Adam Muśko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.