Rajmund Wełnic

Ratusz chce przebudować ulicę Ogrodową. I ma z tym problem

Tak wygląda rejon ulicy Ogrodowej, dosłownie tuż obok pięknie zagospodarowanego centrum Szczecinka. Okazuje się, że nie ma chętnych na jego zagospod Fot. Rajmund Wełnic Tak wygląda rejon ulicy Ogrodowej, dosłownie tuż obok pięknie zagospodarowanego centrum Szczecinka. Okazuje się, że nie ma chętnych na jego zagospodarowanie
Rajmund Wełnic

Rejon ulicy Ogrodowej w Szczecinku to wyjątkowo wstydliwy zakątek w samym sercu miasta. Długo czekał na uporządkowanie, aż w końcu nadeszła ta chwila.

Na razie jednak jest z tym problem, bo... do przetargu na przebudowę rejonu ulicy Ogrodowej nikt nie przystąpił. Firmy - nie tylko szczecineckie - mają pełne portfele zamówień, m.in. jako podwykonawcy obwodnicy miasta.

Do samorządowych zleceń więc albo w ogóle nie startują, albo dyktują bardzo wysokie ceny. Np. powiat musiał z tego powodu już dwukrotnie unieważniać przetarg na remont ulicy Koszalińskiej w Szczecinku.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.