Reaktywacja zamkowej strefy kibica w Szczecinku

Czytaj dalej
Rajmund Wełnic

Reaktywacja zamkowej strefy kibica w Szczecinku

Rajmund Wełnic

Transmisją meczu eliminacji mistrzostw świata Polska - Rumunia wraca szczecinecka strefa kibica.

Tak jak podczas finałów Euro 2016 na terenach przy zamku w Szczecinku - a wcześniej podczas Euro 2012 na stadionie - stanie ogródek kibica, a w nim telebim. Dodajmy, że telebim został zakupiony przez miasto rok temu, właśnie specjalnie na finały mistrzstw we Francji.

Powtórka sprzed roku

- Będą stoły, ławki i leżaki oraz stoiska gastronomiczne - mówi Łukasz Koczan, wicedyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. Najlepsze warunki do kibicowania i oglądania oferuje taras zamkowej restauracji, ale tam trzeba wcześniej zarezerwować miejsce. Z uwagi na trwającą budowę pomostu strefa będzie nieco mniejsza niż rok temu.Ale kibice chcący wspólnie przeżywać niezapomniane emocje powinni się jakoś pomieścić.

Futbolowa atrakcja rusza z okazji meczu piłkarskich reprezentacji Polski i Rumunii, w którym stawką jest awans na mundial w roku 2018 w Rosji. Polacy są już tego bliscy, ale muszą jeszcze awans przypieczętować na boisku. Zwycięstwo z Rumunami mile widziane. Transmisja meczu w sobotę (10 czerwca) od godziny 20:45. Warto jednak zjawić się wcześniej i zająć dobre miejsce.

Nie samym sportem człowiek żyje

Zamkowy cypel będzie jednak tętnił życiem już wcześniej. - Sobotnie spotkanie rozpoczniemy o godz. 14 projekcją największego animowanego hitu ostatniego roku - zachęca Łukasz Koczan. - O godzinie 16 zobaczymy z kolei jeden z wielkich przebojów kina familijnego, a filmową część imprezy zakończymy o godz. 18:00 projekcją przygodowej produkcji o monstrualnych maszynach.

Nie zabraknie także licznych atrakcji dla najmłodszych, takich jak dmuchańce, fotobudka czy malowanie twarzy.

Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.