Rekordy świata w bibliotece

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Tomasz Kubaszewski

Rekordy świata w bibliotece

Tomasz Kubaszewski

W Suwałkach jest gość, który w ubiegłym roku przeczytał więcej niż jedną książkę dziennie. A przynajmniej więcej niż jedną książkę wypożyczył. Takie dane opublikowała Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej - 390 książek w ciągu roku.

Szczegóły dotyczące rekordzisty nie są znane. Nie wiadomo więc, co to za książki i dla ilu osób. Wszak można sobie wyobrazić, że dla całej, wieloosobowej, rozmiłowanej w czytaniu rodziny. Babcia, dziadek, matka, ojciec i gromadka dzieci tylko czekają, kiedy posłaniec wróci z biblioteki. I potem pochłaniają strona po stronie. A może jednak wszystko to czyta jedna osoba? Książka dziennie, jeśli człowiek nie ma niczego więcej do roboty, czemu nie.

Największym wzięciem w 2016 r. cieszyły się dwie powieści o Harrym Potterze. A zaraz potem - „Papierowe marzenia” Evansa, czyli, jak pisze wydawca, „historia o miłości i przebaczeniu, na które nigdy nie jest za późno”. Jeden z suwalskich portali internetowych wyraził nawet zdziwienie, że w czołówce brakuje „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, które miały najwięcej czytelników w 2015 r. No właśnie, to prawdziwy skandal!

Dobrze oczywiście, że ludzie jeszcze czytają. Są jednak, niestety, takie książki, że można nawet tysiąc w ciągu roku ich pochłonąć i nie będzie miało to żadnego znaczenia, bo nic człowiekowi nie da.

Tomasz Kubaszewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.