Rekordziści mają na dzieci nawet 3,5 tys. złotych!

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Rekordziści mają na dzieci nawet 3,5 tys. złotych!

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

„Rodzina 500 plus” - program jest realizowany we Włocławku bez problemów. Pieniądze wpłyną - lub już wpłynęły - na konta 300 rodzin. Na razie.

Rodzina z siedmiorgiem dzieci otrzyma w programie 3,5 tys. zł. To, jak na razie, największa z wypłat. Wczoraj na konta rodzin przelano prawie 250 tysięcy złotych. Trafią - lub już są - na kontach 300. rodzin. Na razie - bo decyzji administracyjnych, które poprzedzają wypłatę, wydano już ponad 600. Jak poinformował Marek Wojtkowski, prezydent miasta, w sumie w 2016 roku na realizację programu „Rodzina 500 plus” przeznaczono ok. 43 mln zł, zaś w 2017 roku - 66 mln zł. Szacuje się, że w naszym mieście z programu skorzysta nawet 15 tysięcy dzieci.

Do tej pory złożono prawie 4,5 tysiąca wniosków, z czego ponad tysiąc - elektronicznie. Niestety, w tych elektronicznych wnioskach są błędy. Jakie?

- Systemy bankowe nie wyłapywały na przykład błędów w PESEL-u, a takie się zdarzały - mówi Piotr Grudziński, dyrektor MOPR. - Aby błąd poprawić, wzywamy osobę do nas. Telefonicznie, żeby było szybciej.

Częsty błąd, jak mówi Piotr Grudziński, to także pomijanie podczas wypełniania dokumentów pierwszego dziecka. Dyrektor zachęca do jak najszybszego składania wniosków te rodziny, czy osoby, które się jeszcze nie zdeklarowały. - Mamy moce przerobowe, sam proces od momentu złożenia wniosku i wydania decyzji trwa góra trzy tygodnie. W pierwszej kolejności wpłacane są pieniądze na podane numery kont. W kasie MOPR wypłaty będą w maju. Ważne, co do wpłat na konto: pieniędzy z programu nie może zająć komornik!

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.