Rektorzy pytali ministra Jarosława Gowina o nową ustawę dla uczelni [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Arkuszewicz
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Rektorzy pytali ministra Jarosława Gowina o nową ustawę dla uczelni [zdjęcia, wideo]

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Dodatkowe pieniądze dla uczelni regionalnych, skutki finansowe nowych przepisów, problemy studentów uczelni niepublicznych - o tym dyskutowano w środę (24 stycznia) w Bydgoszczy z wicepremierem Gowinem.

Minister nauki Jarosław Gowin gościł na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Okazją było przedstawienie projektu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym - Konstytucja dla Nauki.

Spotkanie było adresowane do przedstawicieli bydgoskich uczelni: UKW, UTP i Akademii Muzycznej, które mają się znaleźć się w grupie tzw. uczelni regionalnych. To właśnie te ośrodki przed długi czas obawiały się, czy nie stracą na wprowadzeniu nowych przepisów.

Uczelnie regionalne, w tym także bydgoskie, będą mogły startować w konkursie Regionalne Inicjatywy Doskonałości. Na czym polega nowa ustawa? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.