Krzysztof Ogiolda

Remont katedry w Opolu. Posłowie przeznaczyli milion złotych na renowację filarów świątyni

We wnętrzu katedry trwają prace obejmujące zarówno ściany, jak i sklepienie. Pierwsze efekty będą widoczne  jesienią. Fot. Archiwum/SM We wnętrzu katedry trwają prace obejmujące zarówno ściany, jak i sklepienie. Pierwsze efekty będą widoczne jesienią.
Krzysztof Ogiolda

Podczas dzisiejszego głosowania nad budżetem posłowie przyjęli poprawkę dotyczącą remontów obiektów sakralnych. Wśród nich jest katedra opolska.

Inicjatorem wprowadzenia katedry na listę zabytków sakralnych z Opolszczyzny, które skorzystają z poprawki budżetowej, jest poseł Antoni Duda (PiS).

- Porozumiałem się z proboszczem katedry w tej sprawie - mówi Antoni Duda. - Wiem, że trwa renowacja wnętrza świątyni. Jednym z elementów, który powinien zostać odrestaurowany są jej filary, które jednak znalazły się poza projektem.

W ramach tej samej poprawki do budżetu kwoty od 60 tys. do 180 tys. zł przyznano na remonty kościołów: w Szybowicach, Głubczycach, Żytniowie, Prudniku (Michała Archanioła), Lubrzy, Kostowie i w Dytmarowie.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.