Reprezentacja Polski pań zawita do Zielonej Góry

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Jakub Kłyszejko

Reprezentacja Polski pań zawita do Zielonej Góry

Jakub Kłyszejko

W dniach 3-5 czerwca w zielonogórskiej hali CRS odbędzie się pierwszy turniej World Grand Prix, żeńskiego odpowiednika Ligi Światowej.

Oprócz reprezentacji Polski zagrają też drużyny narodowe z Kanady, Czech i Puerto Rico. Będzie to jeden z dwóch turniejów drugiej dywizji, który odbędzie się w Polsce (drugi tydzień później). Ostatni, trzeci będzie mieć miejsce w Bułgarii. - Nasze doświadczenia z organizacji imprez na Ziemi Lubuskiej są na tyle dobre i miłe, że praktycznie bez żadnego problemu zwróciliśmy się z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu tego turnieju. Wszystko wskazuje na to, że lada moment zostanie podpisana umowa - przyznał Wojciech Czajka z Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Radości z możliwości organizacji tego wydarzenia nie ukrywał szef lokalnej siatkówki.

- Dziękuje panom z Warszawy, że zechcieli nam taką imprezę podarować. Na naszej ziemi odbędzie się naprawdę atrakcyjny turniej. Myślę, że będzie to fajna oferta dla kibiców - przekonywał prezes LZPS, Stanisław Szablewski.

- Mieszkańcy Zielonej Góry przyzwyczaili się do tego, że co roku staramy się zorganizować w hali CRS imprezę na poziomie rangi światowej. W tym roku będą to nasze siatkarki. Dziękuje za zaufanie dla naszego obiektu - mówił prezydent Janusz Kubicki. - Mamy nadzieję, że będzie to dobry nośnik informacji, że w Zielonej Górze dużo się dzieje i warto tutaj przyjeżdżać - przyznał wicemarszałek województwa lubuskiego, Bogdan Nowak.

Fakt, że nasz region nie jest siatkarską potęgą, nie przeszkadza w organizowaniu tutaj imprez światowej rangi.
Tomasz Bolt Fakt, że nasz region nie jest siatkarską potęgą, nie przeszkadza w organizowaniu tutaj imprez światowej rangi.

Obecnie trwa proces odbudowywania świetności kadry żeńskiej. - Mamy nadzieję, że praca, którą trener Jacek Nawrocki włoży w budowę tej kadry w postaci awansu do elity światowej siatkówki kobiet - przyznał Czajka.

Jakub Kłyszejko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.