Robert Lewandowski i Łukasz Fabiański kibicują 6-letniemu Kubie w meczu o życie

Czytaj dalej
(JAZ)

Robert Lewandowski i Łukasz Fabiański kibicują 6-letniemu Kubie w meczu o życie

(JAZ)

W Aleksandrowie trwa pospolite ruszenie. Całe miasto zbiera pieniądze na leczenie 6-letniego Kubusia, u którego miesiąc temu wykryto złośliwego guza pnia mózgu. Lekarze orzekli, że nie ma szans na operację. Jednak rodzice Kuby nie poddali się i staneli na głowie, aby pomóc swojemu synkowi. Do ratowania Kuby włączyli się także nasi najlepsi piłkarze oraz prezydent Andrzej Duda.

Rodzice Kuby obdzwonili pół świata, przez internet dotarli do zagranicznych klinik i znaleźli miejsce, gdzie ich 6-letni syn może odzyskać zdrowie. Ratunkiem dla chłopca jest współpraca z nowo otwartą kliniką w Zurychu. To w tej chwili jedyne miejsce na świecie, gdzie lekarze chcą się podjąć diagnostyki i ewentualnego leczenia guza. Szansy upatrują w leku o nazwie roboczej ONC201, który jest obecnie w fazie testów klinicznych. Kubuś dostanie możliwość udziału w badaniach klinicznych tego leku w szwajcarskiej klinice. Wyjazd jest jednak bardzo kosztowny, tym bardziej, że chłopiec będzie tam musiał przebywać wiele miesięcy.

W lokalnych mediach ukazały się informacje o małym aleksandrowianinie walczącym o życie. Mieszkańcy miasta nie pozostali obojętni. Odbył się szereg imprez i wydarzeń, z których dochód przeznaczono na leczenie Kuby, wiele osób wpłaciło pieniądze na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 z dopiskiem “2142 pomoc dla Kubusia Jankowskiego”. Wydział Promocji Urzędu Miasta zorganizował specjalne puszki, z którymi wolontariusze wyruszyli w miasto. O chłopcu w ciągu kilku dni zrobiło się na tyle głośno, że spotkał się z nim prezydent Andrzej Duda.

Marzeniem Kuby było też spotkanie z piłkarzami. I ono się spełniło. We wtorek chłopiec został zaproszony na zgrupowanie do Warszawy, gdzie miał okazję poznać naszych najlepszych zawodników, m.in. Roberta Lewandowskiego, Łukasza Fabiańskiego, Kubę Błaszczykowskiego, Michała Pazdana, Krzysztofa Piątka i Thiago Cionka. Piłkarze zapewnili Kubę, że będą mu kibicować w najważniejszym dla niego meczu o życie. W czwartek Kuba razem z rodzicami wyleciał do Zurychu, by stoczyć tam najważniejszy mecz o wszystko - z guzem mózgu.

(JAZ)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.