Rodzicu! Pedofil częściej czyha w sieci niż na podwórku

Czytaj dalej
Fot. Fot. Pixabay
Sławomir Draguła

Rodzicu! Pedofil częściej czyha w sieci niż na podwórku

Sławomir Draguła

Rasowy pedofil tworzy dziś fałszywe konto na Facebooku lub innym portalu społecznościowym, podaje się za nastolatka, najlepiej starszego o kilka lat od ofiary, bo dzieciom imponują starsi koledzy...

Dwunastolatka z jednej z wsi pod Opolem nawiązała przez Facebooka znajomość z dorosłym mężczyzną. Zaczęło się od rozmów, a zakończyło na wysłaniu dziewczynce przez zwyrodnialca swoich nagich zdjęć. Na szczęście na fotki trafił ojciec nastolatki i sprawę zgłosił policji. Zajęli się nią cyberkryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, którzy ustalili, że dziewczynka mogła korespondować z mężczyzną nawet kilka tygodni. Właśnie w tym czasie zostały jej wysłane zdjęcia.

- Wówczas anonimowy rozmówca miał zobowiązać ją do zachowania tajemnicy. Nasi śledczy ustalili jednak dokładną tożsamość mężczyzny oraz jego miejsce zamieszkania. Zebrali też materiał dowodowy, niezbędny do zatrzymania i postawienia mu zarzutów - mówi podinspektor Marzena Grzegorczyk, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

Pod koniec lutego kryminalni zwalczający cyberprzestępczość pojechali do jednej z miejscowości w województwie wielkopolskim. To właśnie tam podejrzany 28-latek mieszkał i pracował. - Był zupełnie zaskoczony wizytą naszych policjantów - dodaje Marzena Grzegorczyk.

Został zatrzymany i usłyszał zarzuty prezentowania nieletniej treści pornograficznych oraz posiadania takich materiałów z udziałem małoletnich. Podejrzany przyznał się do winy, grozi mu do 5 lat więzienia.

Rodzice nie chcą puszczać dzieci na place zabaw, boiska, podwórka, bo boją się, że coś złego im się tam stanie, cieszą się natomiast, że mają je pod ręką w domach, a zamknięte w pokojach, zostawione samopas, żeglują w internecie, w którym czyha więcej niebezpieczeństw niż przy trzepaku.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.