Rondo WOŚP w Szczecinku. Jurek Owsiak przeciął wstęgę

Czytaj dalej
Fot. Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic

Rondo WOŚP w Szczecinku. Jurek Owsiak przeciął wstęgę

Rajmund Wełnic

Jerzy Owsiak otworzył w Szczecinku rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Twórcę i szefa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprosił do Szczecinka burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, aby Jerzy Owsiak oficjalnie otworzył rondo, któremu patronuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

- Raczej uciekamy od pomnikowości, tam gdzie się nas wymienia, staramy się, aby to było naturalne, było radosne i kipiało energią i myślę, że tak będzie w Szczecinku, gdzie rondo WOŚP będzie czuwało nad bezpieczeństwem - mówił Jurek Owsiak w szczecineckim ratuszu.

Radośnie i energetycznie - mimo rzęsistego deszczu - było za to na rondzie WOŚP (w dzielnicy Trzesieka) gdzie na dyrygenta Orkiestry czekał spory tum sympatyków. Wśród nich wielu wolontariuszy, którzy co roku zbierają pieniądze do puszek WOŚP i organizują różne wydarzenia.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.