Różne oferty pracy i nauki dostępne w jednym miejscu

Czytaj dalej
Fot. PPP
Karolina Rokitnicka

Różne oferty pracy i nauki dostępne w jednym miejscu

Karolina Rokitnicka

Choć wiele mówi się na temat bezrobocia, okazuje się, że są firmy, które mają kłopot ze znalezieniem pracowników. Jakie wakaty są na rynku?

W Urzędzie Miasta w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Targi Edukacji i Pracy. Organizacją przedsięwzięcia zajął się Punkt Pośrednictwa Pracy. Sporo uwagi poświęcono edukacji. Na targach pojawili się przedstawiciele szkół, którzy prezentowali ofertę edukacyjno-szkoleniową.

Swoje stoiska mieli:

- Doradcy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu przeprowadzali porady zawodowe dla młodzieży szkolnej mającej problem z dalszym wyborem drogi kształcenia - informuje Aleksandra Ludwiszewska, pośrednik pracy w PPP w Golubiu Dobrzyniu, która informowała o możliwościach podjęcia pracy dorywczej dla młodych ludzi.

Organizacja targów miała służyć spotkaniu pracodawców i doradców zawodowych oraz osób szukających pracy. Oferty zatrudnienia prezentowało kilka firm. To Plastica we Frydrychowie i Powszechny Zakład Ubezpieczeń, a także agencja pośrednictwa pracy Manpower w Toruniu.

Pojawili się także przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brodnicy zachęcający do udziału w rekrutacji i pracy w służbach mundurowych. Na targach nie zabrakło też reprezentacji Powiatowego Urzędu Pracy w Golubiu-Dobrzyniu. Jego pracownicy informowali o wolnych miejscach zatrudnienia oraz różnych formach aktywizacji zawodowej. Oferty skierowane są w większości do osób z konkretnymi kwalifikacjami i umiejętnościami.

Targi to efekt współpracy Punktu Pośrednictwa z Zespołem Szkół nr 1 i 2 oraz Powiatowym Urzędem Pracy.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym oraz przygotowywaniem relacji czy przeprowadzaniem interwencji w sprawach ważnych dla Czytelników. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura oraz politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie niezgłębione, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, podczas których przygotowuję informacje o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się tworzyć informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.