Leszek Kalinowski

Rozpoczęły się wielkie inwestycje za 69 mln zł. Sprawdź, gdzie toczą się już i będą wykonywane prace!

Budowa sieci kanalizacyjnej przy ul. Gorzowskiej i Świebodzńśkiej w Zielonej Górze Fot. Mariusz Kapała / GL Budowa sieci kanalizacyjnej przy ul. Gorzowskiej i Świebodzńśkiej w Zielonej Górze
Leszek Kalinowski

Wodociągi miały realizować wielkie inwestycje za grube miliony. I co? Nic się nie dzieje? – pyta pan Stanisław z Zielonej Góry. Okazuje się, że się dzieje. Sprawdziliśmy co. Zobacz!

Projekt „Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na obszarze Aglomeracji Zielona Góra – etap I” wart jest 68,8 mln zł.
Jak wyjaśnia Monika Turzańska z Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji - przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach trzynastu zadań inwestycyjnych pogrupowanych na poszczególne kontrakty.

Budowa sieci kanalizacyjnej

Jako pierwsze w ramach projektu realizowane jest zadanie pn. Wykonanie sieci kanalizacji deszczowej w ul. Świebodzińskiej i ul. Gorzowskiej w Zielonej Górze z odprowadzeniem wód do zbiornika retencyjnego. W tym przypadku jest już po przetargu. W lutym br. podpisana została umowa z wykonawcą.
Obecnie prowadzone są roboty budowlane, w ramach których wybudowane zostanie ok. 1,65 km sieci kanalizacji deszczowej wraz z wylotem i urządzeniami podczyszczającymi do istniejącego zbiornika retencyjnego na wody opadowe przy ul. Sosnowej. Termin zakończenia robót planowany jest na sierpień tego roku.

Budowa zbiornika retencyjnego

W następnej kolejności obecnie planowana jest realizacja zadania pn. Rozbudowa kanalizacji deszczowej i zbiornika retencyjno-rozsączającego na osiedlu Czarkowo - etap II. Przetarg zostanie ogłoszony w czwartym kwartale br. A zakończenie prac przewiduje się za rok od podpisania umowy z wykonawcą. Zadanie to obejmuje budowę kanalizacji deszczowej w ulicach: Łężyca-Budowlanych, Łężyca-lnżynierska, Łężyca-Apartamentowa,
Łężyca-Ustronie, Łężyca-Czeremchowa o łącznej długości 1,6 km oraz rozbudowę zbiornika rozsączającego przy ul. Łężyca-Odrzańska.

ZOBACZ TEŻ

SZOK! TO WYRZUCAMY DO TOALETY

Renowacja kolektorów kanalizacji deszczowej

W czwartym kwartale br. planowane jest także ogłoszenie przetargu na renowację kolektorów kanalizacji deszczowej na terenie miasta. Modernizacja kanałów deszczowych ma być przeprowadzona w ciągu 25 miesięcy.
W latach 2021 – 2023 planowane jest wykonanie kolejno pozostałych zadań pn.:

Aktualnie, przed wszczęciem postępowań przetargowych na roboty i usługi, realizowane są prace przygotowawcze obejmujące opracowanie dokumentacji przetargowej kolejno dla wyodrębnionych kontraktów.

POLECAMY TEŻ

PRACOWNICY WODOCIĄGÓW ŚPIEWALI DLA SZPITALI">

PRACOWNICY WODOCIĄGÓW ŚPIEWALI DLA SZPITALI
ZOBACZ TEŻ

UTRUDNIENIA PRZY SZPITALU

Leszek Kalinowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.