Rozszerzenie granic miasta - w Bydgoszczy robi się za ciasno

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Rozszerzenie granic miasta - w Bydgoszczy robi się za ciasno

Sławomir Bobbe

Miasta, które postawiły na rozszerzenie granic tylko zyskały. Tak jak zyskali mieszkańcy wchłoniętych gmin. Czy przed wyborami samorządowymi dojdzie do dyskusji o rozszerzeniu granic Bydgoszczy?

Trzy lata temu Zielona Góra powiększyła się niemal pięciokrotnie i stała się terytorialnie większa od Poznania i Gdańska. Próby przyłączenia do miasta pobliskich 17 miejscowości trwały... 14 lat.

Ostatecznie mieszkańcy tych miejscowości w referendum, zdecydowali o tym, że nie chcą być już wsią, a wolą być miastem. Spore znaczenie miały liczne bonusy i udogodnienia, które zaoferowało miasto potencjalnym nowym obywatelom. Ostatecznie o przyłączeniu zdecydowała niewielka liczba głosów. Gdy Rada Miasta Fordon podejmowała decyzję o przyłączeniu do Bydgoszczy zdecydował głos... jednego radnego.

Prędzej czy później dojdzie do rozszerzenia granic Bydgoszczy, to nieuniknione. Nie wyobrażam sobie jednak, by miało dojść do tego drogą narzucenia innym samorządom woli Bydgoszczy

Przeczytaj dalszą część artykułu.

 • Dokąd mogłyby jeździć bydgoskie tramwaje po rozszerzeniu granic miasta?
 • Ilu mieszkańców miałaby Bydgoszcz i jak wpłynęłoby to na układ sił w Sejmiku Województwa?
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.