Rusza remont trasy kolejowej Opole-Kędzierzyn-Koźle

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik
Sławomir Draguła

Rusza remont trasy kolejowej Opole-Kędzierzyn-Koźle

Sławomir Draguła

Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały z wykonawcą umowę na modernizację linii kolejowej Opole - Kędzierzyn-Koźle. Koszt prac to 412 mln zł. Po remoncie czas przejazdu na tym odcinku skróci się o połowę.

- Przedsięwzięcie jest realizowane w formuje zaprojektuj i buduj, więc wykonawca od dziś zabiera się za sporządzenie dokumentacji, a potem wykona wszystkie prace - mówi Arnold Bresch, członek zarządu do spraw inwestycji w PKP Polskie Linie Kolejowe.

Dziś w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę na modernizację linii kolejowej E 30 Opole - Kędzierzyn-Koźle. Koszt prac to 412 mln zł. Wykona je przedsiębiorstwo PORR Polska Construction S.A.

Po zakończeniu prac pociągi pasażerskie przyspieszą do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Dziś ze względu na fatalny stan torów prędkość na niektórych odcinkach ograniczona jest nawet do 40 km/h.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.