Ruszyły tegoroczne "Europodwórka". Wolontariusze z zagranicy zostaną z nami do końca wakacji. Co przygotowali dla uczestników?

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/zdjęcie archiwalne
Marta Mikołajska

Ruszyły tegoroczne "Europodwórka". Wolontariusze z zagranicy zostaną z nami do końca wakacji. Co przygotowali dla uczestników?

Marta Mikołajska

Do końca sierpnia dziesięcioro wolontariuszy z Ukrainy, Węgier, Hiszpanii i Portugalii będzie gościło w Bydgoszczy w ramach projektu "Europodwórka", organizowanym od 10 lat przez Fundację "Wiatrak". Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział przygotowanych przez wolontariuszy grach i zabawach, a także dowiedzieć się czegoś więcej o dziedzictwie kulturowym krajów naszych gości.

Fundacja „Wiatrak” zaprasza do udziału w 10. edycji projektu „Europodwórka”. W tym roku do Bydgoszczy przyjechało dziesięcioro wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności, którzy będą prowadzić gry i zabawy na fordońskich podwórkach. Goście z Ukrainy, Węgier, Hiszpanii i Portugalii zostaną w Bydgoszczy do końca wakacji. Do końca sierpnia będą spotykać się z dziećmi i młodzieżą w różnych punktach Fordonu. Zapoznają ich z historią, geografią i dziedzictwem kulturowym swoich krajów. Zainteresowani będą mieli okazję także, między innymi, nauczyć się podstawowych zwrotów grzecznościowych w ich językach ojczystych oraz wziąć udział w przygotowanych przez nich grach i zabawach. Dodatkowo zagraniczni wolontariusze będą promować aktywny wypoczynek i wolontariat – zwłaszcza międzynarodowy.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu miało miejsce w poniedziałek przy Fundacji „Wiatrak”. Kolejne odbędzie się dziś (29.07.) przy ul. W. Sosnowskiego 5. Do wspólnej zabawy można się włączyć w godz. 16.30-19. Pełny harmonogram dostępny jest na stronie internetowej organizatora: wiatrak.org.pl.

Dla bezpieczeństwa uczestników projektu, wszyscy wolontariusze zostali przebadani na obecność koronawirusa.

Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.