Karolina Rokitnicka

Są dotacje na modernizacje dróg w powiecie golubsko-dobrzyńskim

Miasto Golub-Dobrzyń chce kontynuować modernizacje ulicy Miłej Fot. UM Miasto Golub-Dobrzyń chce kontynuować modernizacje ulicy Miłej
Karolina Rokitnicka

Znane są wyniki naboru o wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. Do naszego powiatu trafi około 9 mln zł dotacji. Wyremontowanych zostanie 15 dróg.

W naszym województwie złożono wnioski o dofinansowanie prac na 45 drogach powiatowych oraz 177 gminnych. Łączne wsparcie dla kujawsko-pomorskich dróg wyniesie około 230 mln zł.

– To program, który zmieni nasze kujawsko-pomorskie samorządy. Program długo oczekiwany i taki, który jest dla samorządów pewnym marzeniem, bo samorządy nie nadążają z budową infrastruktury.

– To program, który zmieni nasze kujawsko-pomorskie samorządy. Program długo oczekiwany i taki, który jest dla samorządów pewnym marzeniem, bo samorządy nie nadążają z budową infrastruktury. Skończyły się środki europejskie lub zostały skierowane one przez KE w zupełne inne dziedziny. Ten program wychodzi naprzeciw oczekiwaniom samorządów, ale przede wszystkim mieszkańców, którzy tych dróg oczekują – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz o Funduszu Dróg Samorządowych.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Rokitnicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.