Sadownik musi zwyciężyć

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Grzegorz Oleradzki

Sadownik musi zwyciężyć

Grzegorz Oleradzki

W większości przypadków trudnych rywali mieć będą zespoły z regionu włocławskiego występujące w 3. i 4. lidze. Poczwórne derby w okręgówce.

Na najtrudniejszych rywali trafia trzecioligowa Kujawianka Izbica oraz Włocłavia.

O wyjazdowy punkt izbiczanie walczyć będzie w Jarocinie z Jarotą, która po jesieni była liderem. Wiosną przegrała trzykrotnie i tę złą passę pragnie przerwać. Kujawianka, o ile zagra tak ambitnie jak niedawno w Poznaniu z Wartą. może sprawić niespodziankę.

Włocłavia na stadionie w Jabłonowie zagra z liderem Rol.Ko Konojady, który nie ukrywa trzecioligowych aspiracji. Włocłavia wiosną walczy, była bliska sprawienia niespodzianki w Solcu zbierając po meczu pozytywne oceny postronnych obserwatorów.

Przed sporą szansą powiększenia punktowego dorobku stanie Sadownik Waganiec. Rywal z Kowalewa to jedna z najsłabszych drużyn, traci najwięcej bramek. Trzeba mieć nadzieję, że słabości przeciwnika podopieczni Rafała Langowskiego wykorzystają. Łokietek jedzie do Pakości i nie jest bez szans na punktową zdobycz.

Aleksandrowskie Orlęta zagrają w Bydgoszczy. Chemik to jeden z czołowych zespołów ze sporymi szansami na wywalczenie awansu. Te dwie drużyny, także w Bydgoszczy spotkają się ponownie w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN.

Wydarzeniem kolejki będzie pojedynek w Janikowie.

Prowadząca Unia podejmie Kujawiaka. Gospodarze, wygrali u siebie osiem kolejnych spotkań. Trudne zadanie czeka defensywę gości, w której zabraknie z powodu kartek Szymona Gawłowskiego.

Czterokrotnie dojdzie do regionalnych derbów ważnych dla sytuacji w tabeli.

Wzgórze jedzie do Piotrkowa. W przypadku wygranej zespół z Raciążka dogoni rywala. O pełnej punktowej zdobyczy marzą również gospodarze, którzy są jednym z kandydatów do spadku.

Ciekawie będzie w Ciechocinku g dzie Zdrój podejmie Lidera. Gospodarze wiosną nie przegrali, a wygrana pozwoli utrzymać 5. lokatę. Włocławianie rozczarowują, a przyczyną niepowodzeń jest zatrważająca nieskuteczność.

GKS jedzie do Smólnika z chęcią przerwania serii gier bez zwycięstwa. Dla gospodarzy kolejna strata punktów oznaczać będzie zredukowanie szans na utrzymanie do kategorii teoretycznych.

Dwie kolejne porażki sprawiły, że szanse LTP Lubanie na włączenie się do walki o awans zmalały. Aby je zachować podopieczni Marcina Kujawy nie mogą stracić punktów z radziejowskim Startem. Konieczna jest poprawa skuteczności i uniknięcie błędów w obronie. Goście są nadal w strefie ekip zagrożonych spadkiem i z pewnością zrobią wszystko aby przywieźć z Lubania punkt.

Mień jedzie do Gębic gdzie o punkty łatwo nie jest. Wiele zależeć będzie od postawy lipnowian w obronie, jak i od tego czy zdołają w pełni zregenerować siły po spotkaniu pucharowym.

Pierwszy raz przed własną publicznością zagra Wisła.

Zajmujący trzecią lokatę gospodarze zmierzą się z wyprzedzającą ich bezpośrednio jedenastką Piasta Bądkowo. Goście zapowiadają, że do końca walczyć będą o bezpośredni awans.

Ciekawie powinno być w Służewie gdzie dobrze prezentujący się wiosną Orzeł podejmie Lubienianką. Na wygraną liczą kibice w Chodczu zwłaszcza, że Grot wiosną zawodzi. Trudnych przeciwników mają drużyny ze strefy spadkowej. Tłuchowia podejmie lidera ze Skrwilna, Wicher zmierzy się z Kujawiakiem, zaś MGKS z Ziemowitem.

3. liga: Jarota Jarocin - Kujawianka Izbica (sobota, początek o godzinie 16, sędziuje Łukasz Jasiak z Krotoszyna).
4. liga, sobota: Chemik - Orlęta (12, Bartłomiej Roszyk z Torunia); Rol.Ko Konojady - Włocłavia (12.30, Jabłonowo, Dariusz Drozd z Bydgoszczy); Sadownik - Promień (16, Zbrachlin, Aleksander Nowicki z Solca Kuj.);
niedziela: Notecianka - Łokietek (13, Jacek Kowalewski z Włocławka).
5. liga, grupa 2, sobota: Zdrój - Lider (14, Piotr Wysocki z Rypina); LTP - Start (15, Jakub Bzdawka ze Świecia); Unia - Kujawiak (15, Marcin Nowakowski z Bydgoszczy); Victoria - GKS (16.30, Mikołaj Chromiński z Ciechocinka); Zjednoczeni - Wzgórze (17, Szymon Raniszewski z Bydgoszczy);
niedziela: Noteć - Mień (16, Patryk Piluś z Torunia).
A klasa, sobota: Orzeł - Lubienianka (14, Piotr Pankowski); Wisła - Piast (15, Sebastian Szubski);
niedziela: Tłuchowia - Skrwa (11, Filip Krzywiski); Wicher - Kujawiak (14, Teodorowo, Rafał Jankowski); Zgoda - Grot (15, Mateusz Reznerowicz); MGKS - Ziemowit (16, Krzysztof Budziński).

Grzegorz Oleradzki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.