Patryk Drabek

Sędzia Beata B. może utracić immunitet. Odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu?

Czy sędzia Beata B. utraci immunitet? Domaga się tego Prokuratura Krajowa Fot. arc PPG Czy sędzia Beata B. utraci immunitet? Domaga się tego Prokuratura Krajowa
Patryk Drabek

Prokuratura Krajowa skierowała do sądu dyscyplinarnego wniosek o uchylenie immunitetu sędzi Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich Beaty B. W maju ubiegłego roku kobieta dachowała swoim autem w Chorzowie. Badanie wykazało, że Beata B. miała 2,5 promila alkoholu.

Sprawą zajmował się Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, a sędzia Beata B., po uchyleniu immunitetu, ma odpowiadać za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości (za co grozi do 2 lat więzienia) oraz spowodowanie wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia (grozi za to do 3 lat więzienia). Wniosku nie kierowano do sądu dyscyplinarnego wcześniej, ponieważ czekano jeszcze na opinię biegłego. Uchylenie immunitetu da już zielone światło, by postawić zarzuty w sprawie karnej.
Sprawę opisywaliśmy na naszych łamach w maju ubiegłego roku. Kobieta kierująca samochodem osobowym nie zatrzymała się, pomimo znaku stop i doprowadziła do zderzenia z innym autem. Jeden z samochodów dachował.

Okazało się, że kierująca nim kobieta to sędzia z Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich. Tuż przed kolizją orzekała w sprawach, które trafiły do Wydziału Cywilnego oraz Wydziału Ksiąg Wieczystych (była przewodniczącą tego drugiego wydziału). Beata B. to również była prezes siemianowickiego sądu.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.