Seniorzy w gminie Choroszcz mają swoją kartę!

Czytaj dalej
Andrzej Matys

Seniorzy w gminie Choroszcz mają swoją kartę!

Andrzej Matys

Choroszcz wprowadziła na swoim terenie „Choroską Kartę Seniora”. Jest ona elementem polityki społecznej realizowanej przez gminę wobec "srebrnego pokolenia". Kartę już można odbierać w urzędzie miejskim.

Gmina dostrzegając aktywność i obywatelskie zaangażowanie oraz potencjał społeczny lokalnych seniorów, postanowiła wesprzeć tę aktywną, a przede wszystkim stale poszerzającą się grupę społeczną. Dlatego uruchomiła na swoim terenie „Choroską Kartę Seniora”. Karta działa od 1 stycznia br. i można ją odebrać w magistracie (Choroszcz, ul. Dominikańska 2).

- Wprowadzenie Karty Seniora w Choroszczy to nasza samorządowa inicjatywa. Nie zmuszła nas do tego żadna ustawa, ale widząc, jak seniorzy w innych gmin z tego korzystają, postanowiliśmy umożliwić naszym miesszkańcom korzystanie z ulg na różne dobra i usługi – wyjaśnia burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. - Poza tym, chcemy też przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu seniorów.

„Choroska Karta Seniora” przeznaczona jest dla osób powyżej 65. roku życia, które stale zamieszkują na terenie gminy Choroszcz. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna jest bezterminowo. Zawiera podstawowe dane: imię, nazwisko oraz adres seniora. Istotna jest tylko to, że „ChKS” jest ważna wyłącznie z dokumentem potwierdzającym tożsamość posiadacza i jego wiek.

Tradycyjnie, karta oferuje szereg korzyści. Seniorzy posługujący się tą kartą w wybranych miejscach otrzymają odpowiednie zniżki; wysokość, rodzaj i czas obowiązywania ulg zależą wyłącznie od decyzji firm i instytucji, które przystąpiły do programu. Lista Partnerów jest dostępna magistracie i na stronie internetowej urzędu (www.choroszcz.pl) w specjalnej zakładce „SENIOR”. Zniżki dotycza m.in. usług hotelowych, turystycznych, gastronomicznych i w placówkach kultury.

- Z kolei przedsiębiorcy zdobywają nowych i lojalnych odbiorców swoich usług. Wpisuja się też w niezwykle popularny i pożądany w świecie trend solidarności społecznej, czym wypełniają szlachetne cele Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie. Potwierdzeniem przystąpienia do „Choroskiej Karty Seniora” jest naklejka i logo informujące o jej honorowaniu umieszczone w witrynach, kasach lub materiałach promocyjnych firm - dodaje Urszula Glińska, rzeczniczka burmistrza Choroszczy.

Lista Partnerów „ChKS” jest otwarta – zainteresowani przedsiębiorcy cały czas mogą zgłaszać się do programu.

Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.