Seniorzy w gminie Choroszcz mają swoją kartę!

Czytaj dalej
Andrzej Matys

Seniorzy w gminie Choroszcz mają swoją kartę!

Andrzej Matys

Choroszcz wprowadziła na swoim terenie „Choroską Kartę Seniora”. Jest ona elementem polityki społecznej realizowanej przez gminę wobec "srebrnego pokolenia". Kartę już można odbierać w urzędzie miejskim.

Gmina dostrzegając aktywność i obywatelskie zaangażowanie oraz potencjał społeczny lokalnych seniorów, postanowiła wesprzeć tę aktywną, a przede wszystkim stale poszerzającą się grupę społeczną. Dlatego uruchomiła na swoim terenie „Choroską Kartę Seniora”. Karta działa od 1 stycznia br. i można ją odebrać w magistracie (Choroszcz, ul. Dominikańska 2).

- Wprowadzenie Karty Seniora w Choroszczy to nasza samorządowa inicjatywa. Nie zmuszła nas do tego żadna ustawa, ale widząc, jak seniorzy w innych gmin z tego korzystają, postanowiliśmy umożliwić naszym miesszkańcom korzystanie z ulg na różne dobra i usługi – wyjaśnia burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. - Poza tym, chcemy też przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu seniorów.

„Choroska Karta Seniora” przeznaczona jest dla osób powyżej 65. roku życia, które stale zamieszkują na terenie gminy Choroszcz. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna jest bezterminowo. Zawiera podstawowe dane: imię, nazwisko oraz adres seniora. Istotna jest tylko to, że „ChKS” jest ważna wyłącznie z dokumentem potwierdzającym tożsamość posiadacza i jego wiek.

Tradycyjnie, karta oferuje szereg korzyści. Seniorzy posługujący się tą kartą w wybranych miejscach otrzymają odpowiednie zniżki; wysokość, rodzaj i czas obowiązywania ulg zależą wyłącznie od decyzji firm i instytucji, które przystąpiły do programu. Lista Partnerów jest dostępna magistracie i na stronie internetowej urzędu (www.choroszcz.pl) w specjalnej zakładce „SENIOR”. Zniżki dotycza m.in. usług hotelowych, turystycznych, gastronomicznych i w placówkach kultury.

- Z kolei przedsiębiorcy zdobywają nowych i lojalnych odbiorców swoich usług. Wpisuja się też w niezwykle popularny i pożądany w świecie trend solidarności społecznej, czym wypełniają szlachetne cele Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie. Potwierdzeniem przystąpienia do „Choroskiej Karty Seniora” jest naklejka i logo informujące o jej honorowaniu umieszczone w witrynach, kasach lub materiałach promocyjnych firm - dodaje Urszula Glińska, rzeczniczka burmistrza Choroszczy.

Lista Partnerów „ChKS” jest otwarta – zainteresowani przedsiębiorcy cały czas mogą zgłaszać się do programu.

Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.