Skandal na meczu Podbeskidzie - Ruch: Niebiescy weszli na stadion. Raca raniła kibica

Czytaj dalej
JAŹ

Skandal na meczu Podbeskidzie - Ruch: Niebiescy weszli na stadion. Raca raniła kibica

JAŹ

Kibice Ruchu Chorzów za skandaliczne zachowanie w 14 kolejce podczas meczu w Krakowie z Wisła (30 października) otrzymali zakaz wyjazdów na kolejne 13 spotkań. Szalikowcy Niebieskich nic sobie jednak nie robią z tego zakazu i dalej widać ich na wyjazdach. Byli w Łęcznej, w Gliwicach a w sobotę w Bielsku-Białe. I znowu dali o sobie znać. Negatywnie. Kibice Podbeskidzia skarżą się na ich zachowanie i rzucanie racami. Jedna raca raniła kibica Podbeskidzia. Został odwieziony do szpitala.

Kibice Ruchu Chorzów weszli na stadion Podbeskidzia mimo wydanego zakazu stadionowego dla zorganizowanych grup

KLIKNIJ I CZYTAJ KONIECZNIE:
KTO RZUCIŁ RACE NA MECZU PODBESKIDZIE - RUCH. WINNY BĘDZIE UKARANY

W sprawie incydentów na meczu Podbeskidzie - Ruch wypowiedziała się już Ekstraklasa SA:

CZYTAJ KONIECZNIE:
EKSTRAKLASA SA WS. ZACHOWANIA KIBICÓW OŚWIADCZENIE

Na trybunach stadionu w Bielsku-Białej zasiadło około 1500 kibiców Ruchu. Nie wszyscy przyjechali do Bielska-Białej, by dopingować swoja drużynę.

Czy kibice z zakazem stadionowym powinni być usuwani ze stadionów?

- Wszyscy zakupili bilety w kasach, nie mogliśmy im tego zabronić - tłumaczy Marcin Zarębski, rzecznik Podbeskidzia.

Klub nie ma możliwości weryfikacji komu dana osoba kupująca bilet kibicuje. Po spisaniu imienia, nazwiska i numeru PESEL każdy m może od listopada kupić bilet. Nie mieliśmy zgłoszonej zorganizowanej grupy kibiców.

CZYTAJ KONIECZNIE:
KOMISJA LIGI O ZAKAZIE STADIONOWYM DLA KIBICÓW RUCHU CHORZÓW

Kibice Ruchu chcąc siedzieć razem wymusili od sympatyków Górali by zmienili swoje miejsca. Doszło do pyskówek, czasami szarpaniny.

- Czy doszło do rękoczynów nie mam takiej wiedzy. Chcieliśmy skumulować kibiców Ruchu i uniknąć w ten sposób eskalacji agresji - wyjaśnia rzecznik Podbeskidzia. - Udało nam się wyłapać osobę z zakazem stadionowym.

ZOBACZ MOMENT WYBUCHU PETARDY

Szalikowcom Niebieskich, mimo szczegółowej kontroli, udało się wnieść środki pirotechniczne. Po odpaleniu ich jedna z nich raniła kibica Górali.

KTÓRY KLUB JEST NAJLEPSZY? JAKI ZAWODNIK? JAKI TRENER?
PLEBISCYT NA SPORTOWCA, KLUB I TRENERA ROKU 2015 ROZPOCZĘTY

- Tak, rzeczywiście doszło do takiego incydentu - potwierdza rzecznik klubu z Bielska-Białej. - Jeden z kibiców chcąc odrzucić racę doznał uszkodzenia opuszków dwóch palców. Udzielono mu pomocy medycznej. W raporcie kierownika ds bezpieczeństwa zostało to opisane i zarzucono tez ochronie zaniedbania przy przeszukiwaniu kibiców.

To fakty, jakie miały miejsca na stadionie podczas meczu Podbeskidzia z Ruchem. Komentarz chyba zbyteczny. Trudno jednak nie zauważyć, że problem kibiców został rozwiązany. Na trybunach nadal przebywają ludzie, którym kibicowanie jest obce. Dla nich liczą się przede wszystkim rozróby, zadymy. I nadal z nimi jest problem, bo kiedy takich próbuje się eliminować, to słychać od razu durne hasło "Piłka nożna dla kibiców". Dla jakich kibiców?

Otrzymaliśmy list kibica z Bielska-Białej, który potwierdza skandaliczne zachowanie kibiców Ruchu Chorzów.
Oto jego pełna treść:

Witam,
dziś byłem uczestnikiem imprezy sportowej - mecz ekstraklasy pomiędzy TS Podbeskidzie - Ruch Chorzów.

Sporym zaskoczeniem było prawie sześć sektorów wypełnionych po brzegi kibolami klubu Ruch Chorzów.
Tylko dwa sektory formalnie znajdują się w tzw. "klatce" dla kibiców gości.
W praktyce kibole Ruchu po prostu wypchnęli ze spokojnych sektorów kibiców TS Podbeskidzie, klub nie interweniował, Policja również.
Po spokojnych sektorach takich jak 19G pałętali się kompletnie pijani kibole Ruchu i rzucając prowokacyjnymi epitetami płoszyli starszych ludzi z dziećmi, zmuszając ich do opuszczenia swoich miejsc.
W pewnym momencie kibole Ruchu zaczęli odpalać środki pirotechniczne. Aby było zabawniej, rzucali nimi w spokojny sektor 19G, który w całości zajmują starsze osoby z dziećmi.
Jedna z petard spadła pod nogi około 45 letniego spokojnie siedzącego kibica, który próbował ją odrzucić od siebie w niezajęty rejon. Eksplodowała mu w dłoniach urywając koniuszki palców. Proszę zweryfikować to zdarzenie na monitoringu. To skandal, ta petarda mogła wybuchnąć na twarzy dziecka albo innej osoby i wyrządzić jeszcze większą krzywdę.

Podobno kibice Ruchu Chorzów mają obecnie aktualny zakaz stadionowy na mecze ekstraklasy.
Kto sprzedał bilety tym osobom? Jak to możliwe, że prawie sześć sektorów kiboli obcego klubu dostaje się na stadion i wypiera normalnych kibiców przy biernej postawie ochrony i Policji? Kto jest odpowiedzialny za urwane petardą palce? czy spokojni normalni kibice mogą czuć się bezpiecznie na meczach TS Podbeskidzie? czy mogą bezpiecznie zabierać na stadion swoje pociechy?

Adam, kibic
(pisownia oryginalna)

ZOBACZ MOMENT WYBUCHU PETARDY

SKOMENTUJ TO, CO WYDARZYŁO SIĘ NA STADIONIE W BIELSKU-BIAŁEJ


*Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
*Mikołaj lata na niebie w saniach zaprzężonych w renifery ZDJĘCIA i WIDEO
*Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
*Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

JAŹ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.