Skonfiskowali papierosy i tytoń warty ponad 600 tys. zł!

Czytaj dalej
Fot. Arch NOSG
Lucyna Makowska

Skonfiskowali papierosy i tytoń warty ponad 600 tys. zł!

Lucyna Makowska

Pogranicznicy z Tuplic rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją i przemytem tytoniu. Zabezpieczyli towar warty 610 tys. zł!

- Prawie trzy lata temu, nasi funkcjonariusze namierzyli i zlikwidowali w okolicy nielegalną fabrykę tytoniu - mówi Irena Skuliniec, rzecznik prasowy NOSG w Krośnie Odrzańskim.

- Jeden ze sprawdzanych w tym śledztwie wątków doprowadził nas do zorganizowanej grupy przestępczej pod Łodzią. Na jej trop funkcjonariusze SG z Tuplic wpadli w styczniu 2015 r. Podczas działań prowadzonych w Piotrkowie Trybunalskim ujawnili nielegalną fabrykę papierosów - dodaje rzeczniczka NOSG.- Tydzień temu wspólnie z fukcjonariuszami CBŚP i celnikami zatrzymaliśmy pięciu członków przemytniczego gangu spod Łodzi. Zatrzymani mają od 29 do 56 lat. Czterech z nich osadzono w areszcie na trzy miesiące.

W przeszukiwanych pomieszczeniach mudnurowi znaleźli profesjonalny sprzęt do cięcia krajanki i papierosy bez akcyzy.
Arch NOSG W przeszukiwanych pomieszczeniach mudnurowi znaleźli profesjonalny sprzęt do cięcia krajanki i papierosy bez akcyzy.

Podczas przeszukania pomieszczeń nielegalnej fabryki mundurowi znaleźli też papierosy bez akcyzy i blisko tonę krajanki i suszu liści tytoniu. Wartość towaru to ponad 610 tysięcy zł. Zabezpieczone zostały maszyny i narzędzia, których używano przy produkcji krajanki. Spora część papierosów przemycana była z Chin do Polski.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.