Śląskie w liczbach: Zobacz, ile będziesz żył. Najnowsza prognoza długości życia wg GUS [INFOGRAFIKA]

Czytaj dalej
Q

Śląskie w liczbach: Zobacz, ile będziesz żył. Najnowsza prognoza długości życia wg GUS [INFOGRAFIKA]

Q

Gdybyśmy wiedzieli, ile będziemy żyć? No właśnie, nie można tego przewidzieć, ale specjaliści od analizy danych i to próbują badać. Dziś najnowsza prognoza Głównego Urzędu Statystycznego dotycząca długości życia mężczyzn i kobiet w woj. śląskim.

Poniżej dwa wykresy, pierwszy dla mężczyzn, drugi dla kobiet. W każdym z nich możecie wybrać przybliżony wiek, w którym aktualnie jesteście, lub w którym są Wasze dzieci, rodzice, znajomi. Dane pokazują, jak długo jeszcze statystycznie będą żyć ludzie, którzy mają dziś od 0 do 1 roku, 15 lat, 30 lat, 45 lat, 60 lat i 65 lat.

Dla przykładu: jeśli jesteś mężczyzną w wieku ok. 45 lat i mieszkasz w regionie katowickim: statystycznie możesz jeszcze przeżyć 29 lat. Twoje dziecko w wieku lat ok. 15 ma szansę przeżyć jeszcze ponad 56 lat. Ale jego kolega (również 15-latek) z Bielska lub okolic nawet ponad 59. Ciekawe, prawda.

Jak widać średnia prognoza długości życia różni się w zależności od tego, w którym regionie woj. śląskiego mieszkamy. Dłużej żyją mężczyźni w Bielsku-Białej i okolicach od mieszkańców Katowic i aglomeracji, i to aż o kilka lat. Może warto się przeprowadzić?

Najedź kursorem na wykres i przeglądaj dane

Najedź kursorem na wykres i przeglądaj dane

Q

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.