Sobota dla Roberta ze Wschowy

Czytaj dalej
Fot. Arch. Roberta Helaka
Eliza Gniewek-Juszczak

Sobota dla Roberta ze Wschowy

Eliza Gniewek-Juszczak

Robert ze Wschowy ma 22 lata. Najpierw zachowała mama, potem on i tato. Został sam. Dzisiaj, w sobotę we Wschowie każdy może mu pomóc

Pod hasłem „Sobota dla Roberta” w sobotę, 1 lipca odbędą się imprezy, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie 22-letniego mieszkańca Wschowy.

Robert od kilku lat walczy z chorobą nowotworową. - Gdy miałem 16 lat trafiłem do domu dziecka w Sławie. Mama zaczęła chorować na raka, musiała być w szpitalu, nie miałem z kim zostać. Tata jeździł, jako kierowca ciężarówki. W Sławie było fajnie, nie narzekam. Ale zaczął się wtedy smutny los mojego życia. Miałem 17 lat. Pojawił się guz na łopatce. Po roku wszystko było niby w porządku, potem znowu się zaczęło. Musieli mi usunąć cały obojczyk - opowiada o sobie na filmiku na kanale Youtube. Robert zdążył jeszcze zamieszkać z ojcem, który niestety też zachorował na raka i umarł w ubiegłym roku. - Zostałem sam z tą walką i chorobą, ale się nie poddaję, walczę dalej - mówi młody wschowianin. - Robert walczy, nie traci dobrego ducha, ale potrzebuje wsparcia. Liczy się każda złotówka - zachęcają organizatorzy akcji z Centrum Kultury i Rekreacji.

Dzisiaj, o 9.00 na Torze Motocrossowym Kacze Doły rozpocznie się Wrak Arena Wschowa. O godzinie 12.00 nastąpi otwarcie boiska do piłki plażowej na Osiedlu Przylesie,. Od godziny 17.00 zaczną się koncerty dla Roberta w ogródku wiedeńskim przy basenie miejskim we Wschowie. W programie: o godzinie 17.00 - występ Zespołu Pieśni i Muzyki Ludowej „Asałoda” w ramach XXII Głogowskiego Przeglądu Kultury Polskiej „Kresy 2017”. O godzinie 19.00 zacznie się koncert akustyczny Mariusza Totoszko. Natomiast o godzinie 21.00 zacznie się koncert zespołu Pięć Dwa.

Pomóc może każdy, nie tylko przychodząc na koncerty, ale wpłacając datki: Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu” BS oddział Wschowa. Z dopiskiem „Dla Roberta Helaka”. Nr konta: 89866900012011001372430001.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.