Sposoby dla czyściocha

Czytaj dalej
Mariusz Byś

Sposoby dla czyściocha

Mariusz Byś

Istnieją sposoby, dzięki którym możemy zniwelować bałagan szybko i sprawnie.

1. Czysty start, czyli sprzątanie przed imprezą.

Porządki przed świątecznym przyjęciem lub imprezą karnawałową to niby sprawa oczywista, a jednak czasem o nich zapominamy lub po prostu nie mamy na nie czasu. A warto pamiętać, że czyste mieszkanie przed imprezą może znacznie zmniejszyć ilość brudu po imprezie.

Przekonamy się o tym już następnego dnia - będziemy mieć mniej sprzątania.

2. Powiew świeżości, czyli wietrzenie pomieszczeń.

Porządne wietrzenie całego mieszkania to podstawa i zarazem wstęp do dalszej walki z bałaganem. Dawka świeżego, chłodnego powietrza przyda się zwłaszcza w przypadku, jeśli na imprezie byli palacze. Najlepiej przewietrzyć pomieszczenia już z samego rana i robić to krótko i intensywnie, nie zostawiając uchylonych na stałe okien.

3. Podłogi nieskazitelnie czyste, czyli postaw na specjalistyczne akcesoria.

Wygląd podłogi po imprezie usłanej zaschłymi plamami po keczupie, sosie czy coli często przypomina krajobraz po bitwie. - W takich sytuacjach niezastąpiony będzie mop obrotowy z nakładką czyszczącą z mikrofibry. Taka o trójkątnym kształcie z ruchomą głowicą pozwoli dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca - mówi Piotr Piecha, ekspert Vileda.

4. Plastelina i gazeta kontra okruszki, brokat i plamy z wosku na dywanie.

Doprowadzenie dywanu do porządku, to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj po każdej domówce pełen jest okruszków, kawałków chipsów i paluszków, a nawet brokatu, którego wyjątkowo trudno się pozbyć. Niezawodnym sposobem będzie użycie kawałka plasteliny lub szerokiej taśmy klejącej, dzięki której powinno się udać zebrać wszystkie drobne zanieczyszczenia. Na dywanie lub wykładzinie możemy też znaleźć zaschnięte plamy z wosku.

Jak się go pozbyć? Wystarczy gazeta i żelazko. Gazetę kładziemy na wosk i mocno przyciskamy gorącym żelazkiem, uważając, by nie trzymać go w jednym miejscu, gdyż istnieje ryzyku przypalenia gazety bądź dywanu. Jeśli na gazecie pojawi się wosk, należy ją wyrzucić i użyć kolejnej. Aby przyśpieszyć proces możemy użyć bawełnianych ściereczek - szybciej zdejmą wosk.

5. Porządki pełną parą, czyli dezynfekujemy dywany.

Mop parowy jest jednym z bezcennych akcesoriów do sprzątania. Można nim wyczyścić nie tylko podłogi, ale również odświeżyć dywany. - Mop parowy najczęściej wyposażony jest również w nakładkę przeznaczoną do czyszczenia dywanów. Czyszczenie parą zdezynfekuje powierzchnię dywanu i spowoduje, że łatwiej będzie go odkurzyć.

6. Pełnia blasku, czyli czyścimy szkło i lustra.

Odciski brudnych palców na lustrach, szybach i innych szklanych powierzchniach to częsty widok. Jeśli chcesz się ich pozbyć się za pomocą papierowego ręcznika, lepiej od razu daj za wygraną. Brud tylko się rozmaże, a ślady pozostaną.

Problem rozwiąże użycie ściereczki z odpowiednich mikrowłókien, która jest bardzo chłonna, a dzięki temu, że przypomina w dotyku skórę nie pozostawi smug i doskonale zbierze brud i wypoleruje szklaną powierzchnię.

Mariusz Byś

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.