Średnie emerytury opolskich seniorów wyższe niż średnie w kraju. ZUS podał dane po roku, od kiedy obniżono wiek emerytalny

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Edyta Hanszke

Średnie emerytury opolskich seniorów wyższe niż średnie w kraju. ZUS podał dane po roku, od kiedy obniżono wiek emerytalny

Edyta Hanszke

Emerytka z Opolszczyzny otrzymuje miesięcznie ok. 170 zł brutto więcej niż wynosi średnia krajowa. Opolski emeryt - niespełna 300 zł więcej. Panowie mają emerytury nawet o 1000 zł wyższe niż panie. Jednak emerytów-krezusów w naszym województwie nie ma.

Rok temu próg wieku emerytalnego został obniżony do 60 i 65 lat dla kobiet i mężczyzn. Jesienią 2017 r. większość osób u schyłku kariery zawodowej zdecydowało, że wykorzysta okazję i zmieni źródło dochodów z pracodawcy na ZUS.

- Obniżenie wieku, który uprawnia do przejścia na emeryturę spowodował rok temu wyjątkowy ruch na salach obsługi klientów w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Opolu. - Pierwsze wnioski przyjmowaliśmy już we wrześniu.

Świadczenie Opolanki-emerytki wynosi przeciętnie 1762,30 zł brutto. Emeryt z województwa opolskiego otrzymuje średnio 2924,14 zł brutto.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.